Warsztaty przyrodniczo-kulinarne „Mój świat – mój dom”

Warsztaty przyrodniczo-kulinarne „Mój świat – mój dom”

„Dzikusy” na talerzu

Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu zaprasza wszystkie osoby ciekawe niecodziennych smaków do udziału w warsztatach przyrodniczo-kulinarnych „Mój świat – mój dom”. Przygotowaliśmy dla Was wirtualny spacer edukacyjny po inowrocławskim Parku Solankowym i jego okolicach w poszukiwaniu jadalnych roślin. Prowadząca warsztaty dr Krystyna Stepczyńska-Szymczak, botanik, ekolog, etnobotanik, założycielka Akademii Natura, od lat uczy i zachęca do korzystania z darów natury, do przygotowywania prostych potraw ze składników dostępnych za darmo i bez ograniczeń. Podczas spaceru dowiemy się o właściwościach roślin,  m.in.: jasnoty białej podobnej do pokrzywy, komosy białej porównywanej do buraka i szpinaku czy podagrycznika o smaku młodej marchewki.

Spotkanie dostępne będzie na stronie Biblioteki, na Facebooku i kanale YouTube od środy 1 lipca 2020 r. od godz. 10.00, z możliwością odtwarzania do końca października. Działanie zorganizowane w ramach projektu „Przebudzeni do działania” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Zachęcamy Państwa do samodzielnych wypraw w plener, poznawania i zbierania darów natury rosnących tuż obok.

Zapraszamy do skorzystania z przepisów „Dzikiej kuchni”, zamieszczonych na naszej stronie internetowej. Można tu też obejrzeć krótki filmik prezentujący ofertę lekturową biblioteki.

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie