Warsztaty “Przetwórnia dźwięków” (23 września)

Przetwórnia dżwięku - grafika

Warsztaty “Przetwórnia dźwięków” (23 września)

WOAK w Toruniu zaprasza osoby dorosłe oraz młodzież (powyżej 16 lat) do udziału w cyklicznych warsztatach „Przetwórnia dźwięków”. Spotkania ogniskować się będą wokół szeroko pojętej muzyki eksperymentalnej. Uczestnicy będą wspólnie poznawać niestandardowe formy muzycznego wyrazu i kształtować twórczą ekspresję, charakterystyczną dla awangardowych form dźwięku.

Pierwsze warsztaty odbędą się 23 września, od godz. 19:00 do godz. 20:30.

Do grupy warsztatowej będzie można dołączyć podczas dowolnego spotkania. Warunkiem udziału jest posiadanie dowolnego instrumentu muzycznego. Udział bezpłatny, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy przez formularz na dole strony.

PROWADZĄCY:
Grzegorz Kaźmierski – muzyk oraz realizator dźwięku, animator kultury, teatrolog i filmoznawca. Specjalista ds. interdyscyplinarnych przedsięwzięć kulturalnych w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. Absolwent teatrologii i filmoznawstwa na UKW w Bydgoszczy oraz filmoznawstwa i animacji kultury na UMK w Toruniu. Jako recenzent teatralny współpracował z Teatrem im. W. Horzycy w Toruniu, Teatrem Baj Pomorski oraz ACKiS „Od Nowa”. Koordynował projekty kulturalne realizowane w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki w Toruniu. Jest też autorem wideoklipów oraz miniatur filmowych.
Jest założycielem i liderem improwizacyjnego projektu muzyczno-poetyckiego 3. Piętro, którego debiutancki album „Improwokacja” ukazał się w czerwcu 2021 r. nakładem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Domu Literatury w Łodzi. Podejmował artystyczną współpracę z takimi instytucjami jak Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu, Dworem Artusa czy studenckim Radiem Sfera. W 2019 roku ukazał się solowy album Grzegorza Kaźmierskiego „Improv”. Koncertował na wielu festiwalach, m.in.: Fala Poprzeczna w Gdańsku czy Ogólnopolskie Spotkania Poetów „Biała Lokomotywa” w Łazieńcu. Wraz z artystą wizualnym Tomaszem Wlaźlakiem tworzy projekty artystyczne zderzające muzykę eksperymentalną z nowymi mediami, jako kompozytor współpracuje z reżyserką teatralną Aleksandrą Skorupą, ich najnowszą wspólną realizacją jest „Królowa Maab”. Jest także współzałożycielem duetu instrumentalnego Mlecze.

WIĘCEJ INFORMACJI:
Grzegorz Kaźmierski
e-mail: grzegorz.kazmierski@woak.torun.pl
tel. 56 65 22 755

Formularz zgłoszeniowy na dole strony TUTAJ

10 września 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,673,167