Warsztaty “Muzykoterapia” (7-8 grudnia 2019)

Muzykoterapia

Warsztaty “Muzykoterapia” (7-8 grudnia 2019)

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w warsztatach “Muzykoterapia”, które odbędą się 7-8 grudnia bieżącego roku.

Adresaci:
Terapeuci zajęciowi, pedagodzy specjalni i przedszkolni, nauczyciele muzyki i wszystkie osoby zainteresowane wykorzystaniem leczniczych i relaksujących właściwości dźwięku.

Program:
Sposoby ujawniania i rozładowywania zablokowanych emocji i napięć. Osiąganie integracji w grupie, poprawa komunikacji, nauka odpoczynku i relaksacji, usprawnianie funkcji percepcyjno-motorycznych, uwrażliwienie na muzykę i przyrodę, wzmocnienie i ułatwienie rehabilitacji, procesu leczenia, poprawa kondycji psychofizycznej, wzrostu sił witalnych i pozytywnego nastawienia do życia, podstawowe informacje dotyczące prawidłowej emisji głosu.

Prowadzący:
Lucyna Matuszak
– muzykoterapeuta, doktor nauk humanistycznych, starszy wykładowca w Zakładzie Pedagogiki Instytutu Humanistycznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku. Prowadzi badania z dziedziny wychowania estetycznego (opracowała m.in. autorski program dla przedszkoli) oraz metodyki muzyki (jest m.in. autorką podręcznika dla studentów i nauczycieli nauczania zintegrowanego Wędruj po krainie muzyki). Redaktor naukowa książki Dźwięk w pedagogice i terapii, ćwiczeń dla studentów i nauczycieli – Spacerkiem po muzyce. Organizatorka konferencji naukowych z dziedziny muzykoterapii.

Erwin Regosz – muzyk, wokalista, kompozytor i autor tekstów, nauczyciel emisji głosu, główny specjalista ds. muzyki Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury, w którym zajmuje się pracą artystyczną i pedagogiczną, prowadząc warsztaty: wokalne, teatralno-muzyczne, dla instrumentalistów, muzykoterapii, muzyki ciała i dźwięku naturalnego oraz dla ludzi pracujących głosem. Jako nauczyciel emisji głosu współpracował m.in. z Elżbietą Zapendowską, Grażyną Łobaszewską, Ewą Kossak. Uczestnik wielu warsztatów i kursów, krajowych i międzynarodowych warsztatów związanych z emisją głosu i muzyką ciała. Juror Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, autor projektów Ja to mam szczęścieCoś za coś współfinansowanego ze środków MKiDN i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, realizowanych w 2014, 2015 i 2017 r. przez toruński WOAK. Jest także współautorem kilku płyt z materiałem repertuarowym dla dzieci rekomendowanych przez MKiDN jako pomoce artystyczne dla uczniów i nauczycieli.

Harmonogram:
sobota 7 grudnia 2019 r. w godz. 10.00-17.00 (z przerwą)
niedziela 8 grudnia 2019 r. w godz. 10.00-17.00 (z przerwą)

Warsztaty obejmują 16 godz. dydaktycznych

Zapisy na stronie:
https://woak.torun.pl/event/muzykoterapia-2019/

KIEDY 7-8 grudnia 2019 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 29 listopada 2019 r.
MIEJSCE WOAK Toruń ul. Szpitalna 8
CENA 120 zł

INFORMACJE I ZGŁOSZENIA
Erwin Regosz
e-mail: erwin.regosz@woak.torun.pl
tel. 56 65 22 755
kom. 607 234 568

Fot. Pixabay

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,151,173