Warsztaty “Jak zbudować ciekawy scenariusz?”

Zróbmy sobie teatr drugie spotkanie

Warsztaty “Jak zbudować ciekawy scenariusz?”

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu przypomina, że jutro (21 stycznia) upływa termin zgłoszeń warsztaty “Jak zbudować ciekawy scenariusz?”, odbywające się w ramach cyklu “Zróbmy sobie teatr!”.

Rejestracja online na stronie:
http://woak.torun.pl/event/zrobmy-sobie-teatr-cykl-warsztatow-dla-milosnikow-teatruspotkanie-2/

Adresaci:

Pasjonaci teatru, nauczyciele, animatorzy, studenci, młodzież, instruktorzy teatralni, terapeuci zajęciowi, bibliotekarze, pracownicy świetlic środowiskowych, wszystkie osoby zainteresowane zdobyciem metod i narzędzi teatralnych oraz rozwojem swojego warsztatu teatralnego.

Cel:

Praktyczne poznanie różnorodnych narzędzi i metod potrzebnych w pracy z grupą teatralną. Przećwiczenie w warunkach warsztatowych kolejnych etapów budowania widowiska teatralnego. Zdobycie bądź uzupełnienie wiedzy dotyczącej budowania spektaklu teatralnego, rozwinięcie umiejętności teatralnych, zdobycie inspiracji do pracy.

Program:

W trakcie warsztatów poznamy różne sposoby opracowywania scenariusza teatralnego solo bądź z grupą. Poznamy także podstawowe informacje na temat budowania scenariusza teatralnego (problem i temat, adresat, forma, struktura, kompozycja, bohaterowie, dialog). Skorzystamy z różnorodnych narzędzi i metod pracy nad historią teatralną (wątki i historie zaczerpnięte z literatury, wydarzenia prawdziwe, obrazy i fotografie, a także działania oraz innego rodzaju inspiracje zaproponowane przez uczestników). Zobaczymy, w jak różny sposób można pracować nad scenariuszem i czym on w istocie jest w widowisku teatralnym. Pobawimy się twórczo, poeksperymentujemy, poszukamy w sobie żyłki dramatopisarza.

Prowadzący:

Magdalena Jasińska – animatorka, teatrolożka i PR-owiec. Koordynatorka projektów artystycznych, edukacyjnych i społecznych. Absolwentka filologii polskiej ze specjalnością teatrologiczną UMK w Toruniu. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Komunikacji społecznej i PR w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Kierowniczka literacka Teatru Baj Pomorski (2011-2018). Specjalistka ds. teatru w WOAK-u (2018-2019). Prowadzi warsztaty z Coachingu teatralnego dla studentów animacji kultury na UMK. Jest koordynatorką pracy artystycznej w Teatrze im. W. Horzycy w Toruniu. Współpracuje z Fundacją Ari Ari i Fundacją Stabilo.

Harmonogram:

sobota 29 lutego 2020 r. w godz. 9.00-16.00 (z przerwą)
niedziela 1 marca 2020 r. w godz. 9.00-16.00 (z przerwą)

Warsztaty obejmują 64 godz. dydaktyczne (16 godz. każde spotkanie)
KIEDY 29 lutego-1 marca 2020 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 21 lutego 2020 r.
MIEJSCE WOAK Toruń, ul. Szpitalna 8
CENA 150 zł za każde spotkanie
lub 550 zł za udział w całym cyklu

INFORMACJE I ZGŁOSZENIA

Agnieszka Zakrzewska
e-mail: agnieszka.zakrzewska@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55

 

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,152,588