Warsztaty fotografii cyfrowej (termin zgłoszeń do 3 lipca)

Fotografowanie ulicy

Warsztaty fotografii cyfrowej (termin zgłoszeń do 3 lipca)

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu zachęca wszystkie osoby interesujące się fotografią cyfrową do udziału w warsztatach fotograficznych, które odbędą się w dniach 10-11 lipca.

Adresaci:
Osoby, które rozpoczynają przygodę z fotografią, chcą wykonywać coraz lepsze zdjęcia zarówno rodzinne, jak i pokazujące ich życie i najbliższe otoczenie.

Cel:
Doskonalenie umiejętności samodzielnego wykonywania zdjęć w różnych warunkach oświetleniowych w taki sposób, aby nie wymagały one długotrwałej obróbki cyfrowej.

Program:
Podstawy kompozycji obrazu fotograficznego, wykorzystanie pełni możliwości aparatu fotograficznego, przygotowanie aparatu i wybór ustawień do wykonania portretu, fotografii architektury oraz krajobrazu. Wykonanie portretu fotograficznego pojedynczej osoby, oraz portretu zbiorowego, zarówno w pomieszczeniu, jak i w naturalnym otoczeniu Starego Miasta, doskonalenie umiejętności wykonywania zdjęć turystyczno-krajoznawczych. Uczestnicy zostaną poproszeni o przyniesienie zrobionych przez siebie zdjęć – nie tylko najlepszych, ale również tych, które nie spełniają ich oczekiwań bądź wskazują na problemy, na które natykają się ich autorzy na obecnym etapie rozwoju swojej pasji fotograficznej.

Uwaga:
Uczestnicy korzystają podczas warsztatów z własnego aparatu fotograficznego.

Liczba miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Prowadzący:
Stanisław Jasiński – fotografik i instruktor fotografii, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, specjalista ds. fotografii WOAK. W latach 2007-2009 był prezesem Okręgu Kujawsko-Pomorskiego ZPAF, pełnił funkcję przewodniczącego a obecnie jest sekretarzem Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej ZPAF. Jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych, uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych krajowych i zagranicznych. Był kuratorem wystaw najwybitniejszych fotografików polskich, organizował plenery fotograficzne. Jest też kolekcjonerem zabytkowych aparatów oraz publicystą, napisał ponad 60 artykułów o historii fotografii artystycznej oraz współczesnych zjawiskach w tej dziedzinie sztuki.

Harmonogram:piątek 10 lipca 2020 r. w godz. 17.00-20.00
sobota 11 lipca 2020 r. w godz. 10.00-15.00

Warsztaty obejmują 10 godz. dydaktycznych.

KIEDY 10-11 lipca 2020 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 3 lipca 2020 r.
MIEJSCE WOAK Toruń, ul. Szpitalna 8
CENA 100 zł

INFORMACJE I ZGŁOSZENIA Barbara Płaneta
e-mail: barbara.planeta@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55
i Stanisław Jasiński
e-mail: stanislaw.jasinski@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55
Fot. Canva
Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie