Warsztaty Florystyczne | Zimowe wianki

Kompozycja bożonarodzeniowa

Warsztaty Florystyczne | Zimowe wianki

Dwór Artusa - logo

Z myślą o tych, którzy chcieliby stworzyć coś niepowtarzalnego i włożyć w to własne uczucia Dwór Artusa przygotował dla Was specjalne Warsztaty Florystyczne – Zimowe Wianki! Dzięki nim wspólnie stworzymy niesamowite kompozycje roślinne pełne rozmaitych faktur, kształtów i zapachów! Dom pełen dekoracji sprawia, że okres oczekiwania na Boże Narodzenie jest pełen ciepła i magii, a my sami czujemy się wyjątkowo! Zimowe wianki, mogą posłużyć nam jako stroiki na stół oraz wieńce na drzwi, okna czy kominek.

Do dyspozycji będziemy mieć takie materiały jak: pachnące świerki, suszone owoce, szyszki czy mech. Podczas warsztatów zapoznamy się z technikami tworzenia wianków i wykorzystywania odpowiednich narzędzi. Wykonamy wianek na tradycyjnej podstawie w kształcie koła, przystrojony wstążkami i bombkami. Wykorzystamy: zielone gałązki, szyszki, orzechy, wstążki, ozdoby, mech i druciki. Nie zabraknie także cennej lekcji z podstaw kompozycji strukturalnej wianka. Każdy z uczestników wróci do domu z własnoręcznie wykonanym wiankiem – idealną dekoracją w okresie zimowym.

Zajęcia poprowadzi Aleksandra Strzelec – edukatorka i florystka, znana z warsztatów florystycznych w Dworze Artusa, a także z autorskiej grupy Kwiat Torunia.

Organizator zapewnia wszystkie niezbędne materiały.

Miejsce wydarzenia: ul. Okólna 169

Czas trwania: 1,5h
Warsztaty pokoleniowe

Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Edukacja

Kiedy: 17.12.2022 (sobota), godz. 16:00

Gdzie: Filia Dom Muz Rudak

Bilety: 95 zł / normalny
Zakup biletów poprzez stronę Dworu Artusa w Toruniu

15 grudnia 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,051,888