Warsztaty dziennikarskie dla uczniów

22 Sie Warsztaty dziennikarskie dla uczniów

Młodzieżowy Dom Kultury nr 4 w Bydgoszczy zaprasza uczniów: szóstych, siódmych i ósmych klas szkół podstawowych oraz liceów i szkół zawodowych na XXVIII edycję MIĘDZYSZKOLNYCH REGIONALNYCH WARSZTATÓW DZIENNIKARSKICH.

W PROGRAMIE m.in.: doskonalenie sztuki pisania, analizy i interpretacji tekstu, przetwarzanie obserwacji, informacji i opinii w różne formy i gatunki wypowiedzi medialnej, nauka korzystania ze środków masowego przekazu w samodzielnym zdobywaniu wiedzy, uczenie podstaw: tworzenia gazety, audycji radiowej i telewizyjnej.

ZAJĘCIA SĄ BEZPŁATNE

Warsztaty odbywać się będą 2 godziny w tygodniu (od października 2019 r. do czerwca 2020 r.) w Bydgoszczy. Ćwiczenia specjalistyczne poprowadzą dziennikarze i realizatorzy Rozgłośni Polskiego Radia Pomorza i Kujaw oraz Oddziału TVP S.A. w Bydgoszczy. Warsztatami kieruje Mirosław Twaróg – ich pomysłodawca i autor koncepcji programowej. Tradycyjnie utworzona zostanie grupa regionalna dla uczestników warsztatów zamieszkałych w odległych miejscowościach regionu. Grupa ta odbywać będzie zajęcia w co drugą sobotę miesiąca.

ZGŁOSZENIA zawierające: imię, nazwisko, adres, typ szkoły i klasę należy przesłać do dnia 15 września e-mailem: 28warsztaty@wp.pl lub zgłosić swój udział w Młodzieżowym Domu Kultury nr 4 w Bydgoszczy ul. Dworcowa 82 podczas dyżurów rekrutacyjnych w dniach 26 sierpnia – 6 września br. w godz. 9.00 – 18.00.

INAUGURACJA ZAJĘĆ

Uroczystość inauguracji XXVIII edycji warsztatów odbędzie się 28 września o godz. 11.00 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy pl. Wolności 9. Przedstawiony zostanie podział na grupy ćwiczeniowe oraz terminarz zajęć.

  • Chcesz doskonalić sztukę pisania i interpretacji tekstów?
  • Chcesz nauczyć się interesująco opisywać ludzi i zdarzenia, pisać depesze i komentarze, przeprowadzać wywiady?
  • Chcesz poznać podstawowe zasady posługiwania się mikrofonem i kamerą, tworzenia audycji radiowej i telewizyjnej?
  • Chcesz studiować nauki humanistyczne? Dziennikarstwo? Politologię?
  • Chcesz poznać smak przyjaźni i wspaniałej przygody?

 

Zgłoś się na XXVIII Międzyszkolne Regionalne Warsztaty Dziennikarskie w Bydgoszczy

Informacje o warsztatach TUTAJ

Fot. PixabayLiczba odwiedzin:

2,999,596