Wakacje z naszą e-Szkołą

Gra w boule, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

Wakacje z naszą e-Szkołą

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa nie zamyka się na wakacje. Plany na lipiec i sierpień to interesujące zajęcia, ciekawa alternatywa na dni z gorszą pogodą. Na początek m.in. dzisiejsze (2 lipca) warsztaty ze sztuki wystąpień publicznych. Jutro (3 lipca) pokażemy, jak całe rodziny mogą dobrze się bawić, grając w boule.

Proponujemy zajęcia, które pozwolą rozwinąć wiedzę o regionie, poznać dziedzictwo Kujaw i Pomorza oraz ciekawie spędzić czas wolny od nauki. Pomysłów jest wiele, mamy nadzieję, że każdy znajdzie dla siebie coś interesującego – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Dzisiejsze spotkania z wakacyjną e-Szkołą rozpoczęliśmy opowieścią o Światowych Dniach Młodzieży, które odbyły się w 1989 roku w Santiago de Compostela w Hiszpanii, gdzie znajduje się grób św. Jakuba. Zajęcia poprowadził Jan Wyczółkowski z Laboratorium św. Jana Pawła II przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Marcin Żynda, pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu, zabrał w podróż po kraju i opowiedział o historii biletów komunikacji miejskiej. Jego kolega, Jakub Wiśniewski, mówił o tym, jak przygotować wystąpienie publiczne, by być słuchanym i rozumianym.

Jutro (3 lipca) całe rodziny zachęcać będziemy do aktywności fizycznej i gry w boule. Zajęcia poprowadzi Mariusz Krzemiński, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Grzybnie (powiat chełmiński). „Gdzie internet ma swój dom” to tytuł ciekawego wykładu, który wygłosi Mateusz Osowski z Exea Data Center w Toruniu.

Plan spotkań w bieżącym tygodniu.

Lekcje można oglądać na czterech kanałach:

 

Wszystkie zajęcia są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można je oglądać także poza godzinami emisji.

Nadajemy na żywo ze studia w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Z kamerą pojawimy się też w różnych miejscach, odwiedzimy m.in. parki krajobrazowe, marszałkowskie astrobazy i wojewódzkie samorządowe instytucje kultury.

Czytaj także:

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Zdjęcie gł. Gra w boule, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie