Wahadło w Młynie Wiedzy znowu ruszy

WahadłoFoucault w Młynie Wiedzy

02 lt. Wahadło w Młynie Wiedzy znowu ruszy

Od najbliższego czwartku (4 lutego) Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy wznawia działalność z udziałem publiczności. W pierwszym etapie będzie dostępne zwiedzanie wystaw.

Bardzo dokładnie przeanalizowaliśmy ostatnie rozporządzenie Rady Ministrów, w którym jest mowa o ograniczeniach w zakresie udostępniania zbiorów publiczności oraz organizowania wydarzeń z ich udziałem i okazało się, że jako instytucja kultury prowadząca działalność wystawienniczą możemy wznowić działalność – wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy. – Wznawiamy ją z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego dla strefy czerwonej. W końcu po ponad kwartale będziemy mogli ruszyć nasze wahadło, które zatrzymaliśmy ze względu na brak zwiedzających – dodaje.

Reżim sanitarny dla strefy czerwonej oznacza, że w budynkach Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Centrum Innowacyjnej Edukacji może przebywać nie więcej niż 25% zwiedzających, którzy mogli korzystać z oferty przed stanem epidemii. Dla budynków jest to teraz odpowiednio: 125 i 19 osób. – Osoby chcące odwiedzić nasze centrum nauki muszą mieć zakryte nos i usta, zachować dystans społeczny, a także przed wejściem w przestrzeń ekspozycyjną dezynfekować dłonie – mówi Marcin Centkowski. – Przed wejściem na każdą wystawę będzie zamieszczona informacja, ile osób może jednorazowo na niej przebywać – dodaje.

Zasady bezpieczeństwa w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Centrum Innowacyjnej Edukacji są dostępne na stronie internetowej instytucji.

Od czwartku (4 lutego) wystawy w budynku CNMW będzie można zwiedzać w godz. 9.00-15.00 (od wtorku do piątku) oraz w godz. 11.00-17.00 (soboty-niedziele). Ekspozycja „Ścieżki dorastania” – jedyna w Polsce poświęcona procesowi dojrzewania człowieka, zlokalizowana w budynku Centrum Innowacyjnej Edukacji – będzie dostępna w ramach tur (od wtorku do niedzieli) w godz. 9.00-11.00, 11.00-13.00, 13.00-15.00, 15.00-17.00, 17.00-19.00.

Bilety na zwiedzanie można nabyć w systemie sprzedaży online (rekomendowana przez instytucję forma zakupu) oraz w kasach Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Centrum Innowacyjnej Edukacji. Przypominamy, że istnieje możliwość zakupu blietu łączonego, który umożliwia zwiedzenie wszystkich ekspozycji dostępnych w budynkach CNMW w niższej cenie. Informacje dotyczące zaplanowania wizyty są dostępne TUTAJ.

Od 18 lutego będą dostępne lekcje online, z których będą mogli skorzystać uczniowie kl. 1-3 i 4-6 szkoły podstawowej oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. Informacje o tematach lekcji będą wkrótce dostępne na stronie internetowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

4,849,150