W Wozowni: akcja “60+kultura” i warsztaty “Hakujemy marki”

W Wozowni: akcja “60+kultura” i warsztaty “Hakujemy marki”

Ostatni weekend września to czas czas seniorów i ich spotkań z kulturą!

Zbliża się akcja „60+Kultura”, organizowana przez Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, która ma zachęcić seniorów do aktywnego uczestnictwa życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania. Jak co roku Galeria Wozownia bierze udział w tym przedsięwzięciu i zaprasza osoby powyżej 60. roku życia do bezpłatnego zwiedzania aktualnych wystaw w dniach 27–29 września 2019 r. w godzinach 11.00–18.00. Żeby skorzystać z oferty wystarczy przy wejściu okazać dowód tożsamości potwierdzający wiek.

Dodatkowo wszystkich chętnych zapraszamy na oprowadzanie po 11. Triennale Małych Form Malarskich, które odbędzie się w niedzielę, 29 września o godz. 12.00. Będzie to okazja, żeby w towarzystwie przewodnika przyjrzeć się pracom zgromadzonym na tegorocznej pokonkursowej wystawie, prezentującej osiągnięcia współczesnych artystów w dziedzinie malarstwa w niewielkim formacie. Wstęp na oprowadzanie jest wolny.

Seniorów z rodzinami (a także wszystkich innych zainteresowanych) zapraszamy także na ponadpokoleniowe warsztaty prowadzone przez artystkę Paulinę Bromę. W czasie warsztatów pt. “Hakujemy marki” będzie można stworzyć unikatowe znaki graficzne w formie szablonu, bazując przy tym na przerabianiu logotypów firm już istniejących na rynku. Każdy z uczestników będzie mógł nanieść je na ubranie lub torbę. Powstałe w czasie warsztatów szablony, posłużą również do stworzenia muralu – kolażu tagów uczestników zajęć, który powstanie na specjalnie przygotowanej przenośnej ściance. Warsztaty zamknie mini sesja zdjęciowa w konwencji fotografii modowej, zrealizowana za pomocą aparatu natychmiastowego INSTAX.

Warsztaty odbywać się będą w sobotę 28.09 o godz. 12.00. Są bezpłatne, ale wymagane są wcześniejsze zapisy na: info@wozownia.pl lub 56 622 63 39.

Projekt realizowany jest przy udziale środków Toruńskiej Agendy Kulturalnej w ramach programu Mikrowsparcie.

Mikrowsparcie

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,844,779