W świecie karnawału! e-Warsztaty plastyczne

09 lt. W świecie karnawału! e-Warsztaty plastyczne

Dwór Artusa - logo

Czym jest maska wenecka? Kiedy powstała? Czy kostiumowe zabawy karnawałowe odbywały się tylko w Wenecji? Na te pytania poznacie odpowiedź w trakcie e-warsztatów przygotowanych przez instruktorów z Dworu Artusa. Dowiecie się, skąd wziął się zwyczaj nakładania masek oraz poznacie różnorodne obrzędy związane z obchodami karnawału. Przekonacie się, że karnawał to nie tylko świetna zabawa, rozrywka, ale kryjące się za nią wartości i tradycje. Poznacie też inne zakątki świata, gdzie obchodzony jest karnawał. Wspólnie zastanowimy się, czy poza Europą również występuje tradycja nakładania kostiumów i masek.

Podczas e-warsztatów  uczestnicy wykonają przepiękne maski weneckie. To doskonała okazja, kiedy dzieci, przyozdabiając przygotowane szablony, będą mogły dać się ponieść fantazji w pracy twórczej, jednocześnie ćwicząc zdolności manualne.

Zgłoszenia przyjmowane są za pomocą formularza Google lub pod adresem: monika@artus.torun.pl – w odpowiedzi otrzymacie szczegółowe informacje dotyczące potrzebnych materiałów i sprzętu. Organizatorzy posługują się programem Zoom obsługiwanym przez komputery i smartfony.

Warsztaty poprowadzi Monika Ratajczyk – plastyk i historyk sztuki.

Zajęcia adresowane do dzieci w wieku 4-12 lat

Kiedy: 20.02.2021 (sobota), godz. 12.00
Gdzie: Zoom

Wstęp wolny! Zapraszamy!

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

4,837,656