W rytmie Chopina w Młynach Rothera

W rytmie Chopina w Młynach Rothera

Stowarzyszenie Artystyczne Eljazz zaprasza na koncert realizowany w ramach dziewiątej edycji Europejskiej Akademii Jazzu pt.: „In the rhythm of Chopin”. W roku 2012 publikacja ta otrzymała status platynowej płyty. Koncert odbędzie się 25 sierpnia na tarasie Młynów Rothera w Bydgoszczy. Bilety w sprzedaży.

„Eljazz Big Band” proponuje Państwu koncert z muzyką Fryderyka Chopina w unikalnych interpretacjach wybitnych polskich aranżerów. Tworzenie dzieł inspirowanych twórczością Fryderyka Chopina pozwoliło im osiągnąć jedyny w swoim rodzaju efekt muzyczny prezentowany przez 17-osobową orkiestrę.

Motywem przewodnim programu jest rytm, który zajmuje znaczące miejsce w całym projekcie, a w połączeniu z sekcją rytmiczną i instrumentami dętymi staje się rozbudowaną wypowiedzią o otwartym charakterze. Projekt „W rytmie Chopina” prezentuje też wysoki poziom artystyczny, co gwarantuje dotychczasowy dorobek twórczy osób zaangażowanych w jego realizację. „Eljazz Big Band”, pod kierunkiem bandleader’a orkiestry, perkusisty i inicjatora projektu Józefa Eliasza, to laureat wielu nagród oraz osiągnięć o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym.

W programie znajdują się następujące utwory:
– Preludium – e-moll – arr. Jan „Ptaszyn” Wróblewski
– Etiuda E-dur, op. 10 nr 3 – arr. Krzysztof Herdzin
– Mazurek D-dur, op. 33, nr 2 – arr. Krzysztof Herdzin
– Walc h-moll, op. 69, nr 2 – arr. Krzysztof Herdzin
– Nokturn Es – dur, op. 9, nr 1 – arr. Bogdan Ciesielski
– Walc cis-moll, op. 64, nr 2 – arr. Bogdan Ciesielski
– Scherzo b-moll – arr. Jan „Ptaszyn” Wróblewski
– Walc a-moll, op. 34 nr 2 – arr. Henryk Miśkiewicz
– Preludium c-moll – arr. Henryk Miśkiewicz

Po raz pierwszy zostanie także wykonany utwór dedykowany wydarzeniom Bydgoskiego Marca ’81  – premierowy utwór – Prelude in C minor w  opracowaniu artystycznym Petera Dalhlgrena.

Koncert odbędzie się na tarasie Młynów Rothera 25 sierpnia (środa) o godz. 19:00. W razie niepogody, koncert zostanie przeniesiony do sali widowiskowej Młynów. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w klubie Eljazz (ul. Kręta 3) po godz. 16.00.

 

Informacja: www.bydgoszcz.pl
Fot. www.bydgoszcz.pl

20 sierpnia 2021 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,249,096