W pierwszym rzędzie: Twórca po debiucie – Kalina Alabrudzińska i „Niestrudzeni wędrowcy”

Kadr z filmu “Niestrudzeni wędrowcy”

W pierwszym rzędzie: Twórca po debiucie – Kalina Alabrudzińska i „Niestrudzeni wędrowcy”

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury zaprasza na comiesięczne spotkania ze sztuką filmową. Organizatorzy pragną zachęcić do doskonalenia swoich umiejętności oraz realizowania własnych form filmowych.

Na noworocznym spotkaniu zostanie zaprezentowany film Niestrudzeni wędrowcy – dyplom magisterski Kaliny Alabrudzińskiej, absolwentki PWSFTviT w Łodzi, która ma już na swoim fabularny debiut pełnometrażowy – Nic nie ginie. Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserką, na którym porozmawiamy m.in. o różnicach między krótkim a pełnym metrażem oraz o tym, jak się debiutuje w polskim kinie.

Kalina Alabrudzińska – reżyserka i scenarzystka. Absolwentka Kursu Reżyserii Dokumentalnej w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy oraz Wydziału Reżyserii PWSFTViT w Łodzi. Zaczynała od dokumentu, pokochała fabułę. Jej filmy były prezentowane i wyróżniane podczas wielu międzynarodowych festiwali filmowych. Na swoim koncie ma już pełnometrażowy debiut filmowy, będący jednocześnie filmem dyplomowym Wydziału Aktorskiego PWSFTviT.

Wstęp wolny!

KIEDY 22 stycznia 2020 r., godz. 18.00
MIEJSCE WOAK Toruń ul. Szpitalna 8 (parter)

INFORMACJE I ZGŁOSZENIA
karolina.fordonska@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55

Zdjęcie gł.: Kadr z filmu “Niestrudzeni wędrowcy”

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,687,238