W pierwszym rzędzie: Powrót do przeszłości – Łukasz Kajetan Pochylski historia i filmy

kadr z filmu Ostatnie kino, reż. Kajetan Pochylski

W pierwszym rzędzie: Powrót do przeszłości – Łukasz Kajetan Pochylski historia i filmy

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury zaprasza na comiesięczne spotkania ze sztuką filmową. Organizatorzy pragną zachęcić do doskonalenia swoich umiejętności oraz realizowania własnych form filmowych.

W świątecznym miesiącu grudniu,  zapraszamy na spotkanie z Łukaszem Kajetanem Pochylskim oraz na seans jego dwóch filmów, ściśle związanych z województwem, z sentymentem prezentujących to, co odchodzi: Tam, gdzie koza chodzi oraz Ostatnie kino.

Na spotkaniu, oprócz sentymentalnej, regionalnej podróży w przeszłość, skupimy się na odkrywaniu metody filmowej, łączącej ze sobą dwie technologie filmowe: technikę zapisu analogowego z technikami zapisu cyfrowego (co ma miejsce w filmie Ostatnie kino).

Łukasz Kajetan Pochylski – absolwent Wydziału Sztuk Pięknych UMK oraz AMA Film Academy. Zajmuje się filmem dokumentalnym, animacją oraz autorskim filmem eksperymentalnym, łączącym w sobie różne techniki filmowe i plastyczne. Dwukrotny stypendysta Marszałka Województwa Kujawsko–Pomorskiego w dziedzinie sztuka filmowa.  W 2019 roku obronił doktorat na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu.

Wstęp wolny! Zapraszamy!

KIEDY 18 grudnia 2019 r., godz. 18.00
MIEJSCE WOAK Toruń ul. Szpitalna 8 (parter)
INFORMACJE I ZGŁOSZENIA karolina.fordonska@woak.torun.pltel. 56 652 27 55Zdjęcie gł.: Kadr z filmu Ostatnie kino, reż. Kajetan Pochylski
Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,149,655