W cieniu Jedwabnego Szlaku – konno po bezdrożach Kaukazu, Iranu i Azji Centralnej

W cieniu Jedwabnego Szlaku

07 Lut W cieniu Jedwabnego Szlaku – konno po bezdrożach Kaukazu, Iranu i Azji Centralnej

Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na spotkanie z podróżnikiem – Jackiem Jasińskim pt. „W cieniu Jedwabnego Szlaku – konno po bezdrożach Kaukazu, Iranu i Azji Centralnej”, które odbędzie się 13 lutego 2020 roku w Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika o godzinie 17.00. Wstęp wolny!

Jedwabny Szlak. Kiedy zetknąłem się z nim pierwszy raz? Nie pamiętam, zapewne w podstawówce na lekcjach historii, a może geografii. Nieważne, dawno. To słowo od zawsze, od kiedy sięgam pamięcią wywołuje we mnie niepohamowany niepokój, pragnienie rzucenia w diabły wygodnego życia i włóczenia się.

Droga wiodąca przez setki kilometrów pustyń, bezdroży, niebotycznych gór, prastarych miast, kwitnących oaz. Wschód, Kaukaz, Persja, Azja Centralna, Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, Iran, Uzbekistan, Kirgizja, Kazachstan. Nie pamiętam, ile wypraw zorganizowałem tam od czasu, kiedy pierwszy raz wyjechałem autostopem w podróż w kierunku Indii.

Prezentacja, którą przedstawię, będzie zaledwie ułamkiem wspomnień z moich wypraw – głównie konnych, ale także pieszych, autostopowych i 4×4 po krajach położonych w cieniu Jedwabnego Szlaku. Serdecznie zapraszam.

 

O autorze: Jacek Jasiński – rocznik ’73, z wykształcenia architekt i archeolog, z zamiłowania koniarz i podróżnik. Od lat, czasem samotnie, a czasem z żoną i dzieciakami, włóczy się bocznymi drogami wielu krajów Europy i Azji, szczególnie po tych leżących w zasięgu kultury Jedwabnego Szlaku. Hoduje konie rasy kabardyńskiej, którym poświęca każdą wolną chwilę między zagranicznymi podróżami, odkrywając na ich grzbietach uroki Jury Krakowsko-Częstochowskiej i innych pięknych rejonów Polski.
Więcej znajdziecie na www.nomadiclife.eu i na profilu FB.Liczba odwiedzin:

2,969,662