VI Noc Bibliotek już za nami

Noc Bibliotek w PBW

VI Noc Bibliotek już za nami

PBW w Bydgoszczy logo

Tegoroczna ogólnopolska akcja Noc Bibliotek przebiegała pod hasłem “Klimat na czytanie”, rozumianym jako okazja do dzielenia się zasobami – książkami, wiedzą i umiejętnościami w przyjaznej, wirtualnej, wspólnej przestrzeni, a także jako sposób na dbanie o dobrostan ludzi i planety oraz ochronę środowiska i klimatu.

W Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bydgoszczy ta “Noc” była inna niż poprzednie. Ze względu na sytuację epidemiczną odbyła się tylko w przestrzeni wirtualnej. Jej hasło przewodnie miało zwrócić uwagę m.in. na problemy ochrony klimatu i środowiska naturalnego. Organizatorzy starali się sprostać temu zadaniu zachęcając czytelników i gości odwiedzających stronę WWW oraz profil społecznościowy do skorzystania z przygotowanej specjalnie dla nich oferty, zaadresowanej do różnych grup wiekowych oraz w różnych formach przekazu. Biblioteka odnotowała tego dnia kilkaset kliknięć więcej niż zwykle.

Jednym z punktów sobotniego programu było zaproszenie do wspólnej zabawy w układanie haseł związanych z ekologią i ochroną środowiska, w nawiązaniu do zaproponowanego przez bibliotekę ekoplakatu. Największą popularnością cieszyły się hasła:

“Na ochronie środowiska twoje zdrowie tylko zyska” – zaproponowane przez Anitę Laskowską (58 lajków);
“Idąc do lasu – nie rób hałasu!” – autorstwa Pauliny Majsner (55 lajków);
“Długi spacer w czystym lesie ukojenie nerwów niesie”, które ułożył Jerzy Zieliński (49 lajków).

Trzej autorzy haseł, które otrzymały najwięcej lajków na Facebooku, zostaną nagrodzeni książkami i ekologicznymi upominkami.

 

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6662793