Uroczyste przekazanie pracowni mobilnej

Uroczyste przekazanie pracowni mobilnej

 

20 września w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku miało miejsce uroczyste przekazanie mobilnej pracowni dydaktycznej Publicznemu Gimnazjum w Osięcinach, które od tego roku szkolnego wchodzi w skład Szkoły Podstawowej im. Majora Henryka Sucharskiego w Osięcinach.

Umowy o nieodpłatne użytkowanie pracowni dydaktycznych podpisali: Jerzy Izydorski – Wójt Gminy Osięciny, Andrzej Polaszek-Dyrektor Szkoły Podstawowej w Osięcinach oraz Grażyna Troszyńska – Dyrektor KPCEN we Włocławku. W uroczystości uczestniczyła również Grażyna Kamionka – Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Osięcinach, a także Lena Tkaczyk – Wicedyrektor KPCEN we Włocławku oraz kierownicy wydziałów i pracowni KPCEN.

Nowoczesne pracownie przyrodnicze, w które zostało wyposażone KPCEN we Włocławku, a za jego pośrednictwem szkoły naszego rejonu, to jeden z elementów projektu pn. e-Usługi – e-Organizacja pakiet rozwiązań informatycznych dla jednostek organizacyjnych województwa kujawsko-pomorskiego realizowanego przez Urząd Marszałkowski w Toruniu.

W skład przekazanej pracowni wchodzą m.in: kamera, mikroskop, aparat fotograficzny oraz komputery przenośne wraz z oprogramowaniem do dydaktycznych zestawów pomiarowych, takich jak: pomiar temperatury, światła, natężenia prądu, ciśnienia, wilgotności, pH oraz dwutlenku węgla i tlenu. Czujniki służą do bezpośredniej obserwacji zjawisk przyrodniczych, dokonywania pomiarów i ich dokumentowania, a lekcje prowadzone z wykorzystaniem nowoczesnych technologii rozwijają kreatywność, umiejętność dokonywania analiz i pracy zespołowej.

Zgodnie z regulaminem do ich wykorzystania przygotowano nauczycieli, którzy uczestniczyli w warsztatach “Nowoczesne technologie w rozwijaniu kompetencji kluczowych określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego”.

W nowym roku szkolnym 2017/18 docelowo KPCEN we Włocławku udostępni szkołom pięć mobilnych pracowni dydaktycznych wyposażonych w czujniki i laptopy.

Aneta Gabryelczyk
Kierownik Pracowni Informacji i Promocji
Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli
we Włocławku
tel.54 231 33 42 wew.40

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6646401