Ukazał się pierwszy tom monografii Brześcia Kujawskiego

Ukazał się pierwszy tom monografii Brześcia Kujawskiego

Brześć Kujawski logo

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować o ukazaniu się długo wyczekiwanego pierwszego tomu monografii Brześcia Kujawskiego, zatytułowanego „Dzieje Brześcia Kujawskiego i ziemi brzeskiej do roku 1918”. Z racji obszerności materiału, publikacja została podzielona na dwa tomy. Historia Brześcia Kujawskiego po roku 1918 ukaże się w pierwszym kwartale br.

Monografia Brześcia Kujawskiego „Dzieje Brześcia Kujawskiego i ziemi brzeskiej” to jedna z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych przez mieszkańców Brześcia Kujawskiego oraz pasjonatów historii publikacji. Naukowe opracowanie zbiorowe, które liczyć będzie dwa tomy, napisane zostało przez trzynastu autorów z różnych ośrodków akademickich i badawczych pod redakcją naukową pracowników Wydziału Historycznego UKW – dr. hab. Dariusza Karczewskiego oraz dr. Sławomira Łanieckiego.

W I tomie monografii, który liczy 314 stron, znalazło się pięć rozdziałów, w którym opisana jest historia ziemi brzeskiej od czasów prehistorycznych do roku 1918. W pierwszym kwartale br. ukaże się drugi tom monografii, będący chronologiczną kontynuacją dziejów Brześcia Kujawskiego i ziemi brzeskiej od roku 1919 do czasów współczesnych.

Dystrybucją publikacji zajmie się Biblioteka Publiczna w Brześciu Kujawskim. „Dzieje Brześcia Kujawskiego i okolic”.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Biblioteki Publicznej w Brześciu Kujawskim.
Tel.: 54 252 12 07
E-mail: biblioteka@brzesckujawski.pl

 

Źródło: brzesckujawski.pl

Fot. gł. Monografia Brześcia Kujawskiego „Dzieje Brześcia Kujawskiego i ziemi brzeskiej” (źródło: biblioteka.brzesckujawski.pl)

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we WłocławkuLiczba odwiedzin:

6,051,862