Uczymy pływać

Zajęcia pływackie na basenie Uniwersyteckiego Centrum Sportowego w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras

Uczymy pływać

Od września trwają zajęcia w ramach szóstej edycji programu „Umiem pływać”, realizowanego we współpracy Urzędu Marszałkowskiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz 81 gmin z naszego regionu. W tym roku w lekcjach pływania weźmie udział blisko 10 tysięcy uczniów klas 1-3 szkół podstawowych.

 – „Umiem pływać” to jeden z kilku realizowanych w naszym województwie programów upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży. Do młodych kierujemy także program rozwoju koszykówki oraz Kujawsko-Pomorskie Szkółki Kolarskie – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Istotą programu „Umiem pływać” jest nabycie i rozwinięcie podstawowych umiejętności pływackich przez najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu, którymi są uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych. Zajęcia odbywają się na krytych pływalniach, prowadzone są przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia, z częstotliwością 1-2 razy w tygodniu, w grupach liczących nie więcej niż 15 osób. Końcowym elementem zajęć będzie sprawdzian poziomu opanowania podstawowych umiejętności pływackich.

Harmonogram zajęć w ramach programu „Umiem pływać”

Realizatorem projektu jest Kujawsko-Pomorski Związek Pływacki. W tym roku do udziału w programie zgłosiło się 81 gmin. Tegoroczny budżet przedsięwzięcia to 2,3 miliona złotych, z czego pół miliona to środki z budżetu samorządu województwa.

Program „Umiem pływać” w liczbach:

  • w tegorocznej edycji weźmie udział blisko 10 tysięcy uczniów
  • od 2014 roku z programu skorzystało już ponad 30 tysięcy dzieci
  • zajęcia odbywają się na 47 pływalniach na terenie całego województwa

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Zdjęcie gł.: Zajęcia pływackie na basenie Uniwersyteckiego Centrum Sportowego w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,854,254