Uczennice LMK tworzą aplikację dla młodzieży poszukującej pomocy psychologa

Uczennice LMK tworzą aplikację dla młodzieży poszukującej pomocy psychologa

Nasze Miasto Włocławek logo

Dwie uczennice III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej we Włocławku tworzą specjalną aplikację służącą osobom szukającym pomocy psychologicznej.

Rozalia Moszczyńska i Klaudia Błaszczyk z III LO im. Marii Konopnickiej we Włocławku w ramach akcji “Zwolnieni z teorii” pracują nad aplikacją na smartfony. Osoby chcące skorzystać z porady, pomocy psychologa będą mogły to uczynić dzięki programowi „Zamaskowani” anonimowo, pod pseudonimem.

 

Jak mówią same autorki:

Nasza akcja to część olimpiady ogólnopolskiej pod hasłem “Zwolnieni z teorii” – chodzi o to, by zrobić coś dobrego dla świata, zmienić świat na lepsze, nie tylko w teorii, ale także w praktyce – tłumaczy Klaudia.

Skupiamy się na młodych ludziach, którzy często muszą udawać kogoś, kim nie są, stąd hasło naszego działania “Zamaskowani”. Tworzymy aplikację, dzięki której będzie można anonimowo, pod pseudonimem skontaktować się z psychologiem. Już wiemy, że pomagać będą osoby z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Włocławka – dodaje Rozalia.

Aplikacja zacznie działać w maju. Na razie uruchomione pod tym samym hasłem zostały profile w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram)

 

Źródło: wloclawek.naszemiasto.pl

Fot. gł. oficjalnie logo #zamaskowani (źródło: https://www.facebook.com/Zamaskowani-110050514234038)

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,747,950