U sąsiadów olendrów #2 – impreza w Olenderskim Parku Etnograficznym

U sąsiadów olendrów #2 – impreza w Olenderskim Parku Etnograficznym

Muzeum Etnograficzne w Toruniu - logo

Olenderski Park Etnograficzny zaprasza w niedzielę 3 lipca w godz. 11.00-16.00 na drugą odsłonę cyklu plenerowych wydarzeń “U sąsiadów olendrów”.
Tym razem spotkamy się przy zajęciach związanych ze żniwami i obróbką lnu. Chętni będą mogli spróbować swoich sił przy tkaniu, przędzeniu, kręceniu powrozów oraz wiązaniu snopów i układaniu stogów. Najmłodsi wykonają szmaciane laleczki, spróbują tkania na krosienkach i przygotują tradycyjne zabawki. Po pracy będzie można zajrzeć do wnętrz zagród z aranżacjami opowiadającymi o kiszeniu ogórków oraz wypieku ciast drożdżowych. W rolę dawnych mieszkańców olenderskiej wsi wcielą się aktorzy z teatru „Humoreska”. Na głodnych i zmęczonych czekać będą liczne stoiska z żywnością ekologiczną, słodyczami oraz rękodziełem. Specjalny gość dr Michał Targowski, historyk z UMK, opowie, jak wyglądało osadnictwo olenderskie na terenie Wielkiej i Małej Nieszawki.

Olenderski Park Etnograficzny (oddział Muzeum Etnograficznego w Toruniu), ul. Mennonitów 14,  Wielka Nieszawka. Bilety: normalny – 14 zł, ulgowy – 8 zł, rodzinny – 28 zł.

Link do filmowej relacji z pierwszego wydarzenia: https://youtu.be/j7eTukzmAIk

Wydarzenia dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje, Edycja 2022

28 sierpnia 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,746,309