U sąsiadów olendrów #1 – niedzielna impreza w Olenderskim Parku Etnograficznym

U sąsiadów olendrów #1 – niedzielna impreza w Olenderskim Parku Etnograficznym

Muzeum Etnograficzne w Toruniu - logoW niedzielę, 5 czerwca w godz. 11.00-16.00 Olenderski Park Etnograficzny zaprasza na wydarzenie “U sąsiadów olendrów #1″. To pierwsza z cyklu trzech letnich imprez plenerowych organizowanych w oddziale Muzeum Etnograficznego w Toruniu.

Będzie można spróbować swoich sił w warsztatach rękodzielniczych oraz zwiedzić wnętrza zagród. Tam czekać będą na uczestników specjalnie na tę okazję przygotowane aranżacje opowiadające o zwyczajach związanych z Zielonymi Świątkami, prezentacje wybranych ziół i roślin leczniczych oraz dawne zabawki ludowe. Aktorzy z teatru „Humoreska” wcielą się w rolę dawnych mieszkańców zagród olenderskich. Muzealnicy zaproszą także do pomocy przy sianokosach. Wydarzeniu towarzyszyć będzie kiermasz żywności ekologicznej, rękodzieła oraz ziół i kwiatów. Zaplanowano też spotkanie z wyjątkowym gościem proboszczem z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej, ks. Michałem Walukiewiczem, który wprowadzi w temat znaczenia świąt w życiu duchowym ewangelików.

Bilety: normalny – 14 zł, ulgowy – 8 zł, rodzinny – 28 zł.

Kolejne spotkania zaplanowano na 3 lipca i 11 września. Wydarzenia dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje, Edycja 2022.

Fot. Muzeum Etnograficzne w Toruniu

3 czerwca 2022 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,683,081