Tydzień E-książki (1-7 marca)

Tydzień E-książki (1-7 marca)

1 marca rozpoczyna się Międzynarodowy Tydzień E-książki (ang. Read an E-Book Week), zainicjowany w 2004 roku przez Ritę Toews, kanadyjską autorkę książek dla dzieci. Święto ma na celu promocję i popularyzację e-czytania. Zachęcamy Państwa do korzystania z 3 wirtualnych czytelni: Legimi, IBUK Libra oraz Academica, do których dostęp oferuje Biblioteka Miejska w Grudziądzu.

Legimi to platforma, na której czytelnicy mogą znaleźć ponad 63 000 książek w formie cyfrowej, głównie z literatury popularnej (kryminały, fantastyka, powieści obyczajowe, romanse) – do czytania na tablecie, smartfonie, komputerze lub czytniku z systemem Android.

IBUK Libra to wirtualna czytelnia Wydawnictwa Naukowego PWN z całodobowym dostępem do elektronicznych publikacji z dowolnego miejsca, za pomocą komputera, laptopa, tabletu lub smartfona. Wśród e-książek znajdują się publikacje naukowe z różnych dziedzin wiedzy, książki z zakresu literatury faktu, literatury pięknej oraz poradniki i słowniki. Dzięki tej usłudze czytelnicy uzyskują dostęp do ponad 2 400 e-booków.

Academica to bezpłatny dostęp do pełnotekstowych publikacji ze zbiorów Biblioteki Narodowej – monografii, podręczników, skryptów, artykułów oraz czasopism. Z systemu Academica czytelnicy mogą skorzystać na wydzielonym terminalu w Czytelni Głównej Biblioteki Miejskiej przy ul. Legionów 28 (II piętro).

Szczegóły dotyczące zasad korzystania z e-zasobów znajdą Państwo tutaj

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,746,265