Twórca chóru “Canto” z najwyższym odznaczeniem w kulturze!

Twórca chóru “Canto” z najwyższym odznaczeniem w kulturze!

logo_nowe_nwloclawek-biale_-_długie_-_tlo_czerwone_410x501

Założyciel chóru “Canto” oraz prezes fundacji Vladislavia Marian Szczepański został odznaczony medalem “Gloria Artis”. Medal „Zasłużony w Kulturze Gloria Artis” nadawany jest osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego  przez ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.

Marian Szczepański odebrał Medal Zasłużony Kulturze “Gloria Artis” w poniedziałek, 19 grudnia w Teatrze Impresaryjnym we Włocławku podczas koncertu świątecznego Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena.

To prawdziwa radość i nobilitacja. Ogromnie się cieszę, jest to dla mnie przyjemność i zaszczyt. Nie spodziewałem się aż tak wysokiego odznaczenia. Robię swoje, działałem od początku w chórach, a w tej chwili został ten jeden najważniejszy Chór Canto. To wspaniałe, że ktoś zauważył moją pracę i ją docenił. Czuję się z tym znakomicie. Dodaje mi ta nobilitacja skrzydeł do dalszej pracy – mówi maestro Marian Szczepański.

Marian Szczepański to pedagog, muzyk, kompozytor, poeta, a nade wszystko człowiek niezwykłej osobowości, obdarzony darem przekazywania dobroci i wzruszeń językiem muzyki chóralnej. Od 1991 roku jest dyrygentem chóru CANTO upowszechniającym muzykę współczesną po pieśni ludowe, to jakość i marka, przyjaciel wszystkich instytucji kultury we Włocławku.

W ubiegłym roku obchodzono jubileusz 30-lecia działalności Chóru pod dyrekcją Marianna Szczepańskiego, który odnosił sukcesy, brał udział w wielu koncertach na terenie miasta, kraju i poza jego granicami między innymi w Hiszpanii, Bułgarii, Macedonii, Czarnogórze, Włoszech, Grecji, Ukrainie i na Litwie. Jest laureatem blisko 60 konkursów, festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie tutaj 

 

 

 

Źródło: nwloclawek.pl

Fot. nwloclawek.pl

27 grudnia 2022

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we WłocławkuLiczba odwiedzin:

6,040,268