„Twarze depresji dla szkół” – szkolenie online dla nauczycieli

„Twarze depresji dla szkół” – szkolenie online dla nauczycieli

To będzie unikatowy w skali kraju program! Tysiąc polskich nauczycieli szkół podstawowych, pracujących na co dzień m.in. z dziećmi z Ukrainy, będzie mogło skorzystać z programu „Twarze depresji dla szkół” przygotowywanego przez Fundację „Twarze depresji”. Partnerem programu jest Nationale-Nederlanden. Szkolenie online dla nauczycieli odbędzie się 7.09.2022 r. od godz. 09.00 do 12.30.

Prowadzące szkolenie:

  • Anna Morawska-Borowiec – psycholog, prezes Fundacji „Twarze depresji”
  • Bożena Falkowska – psycholog, psychoterapeutka
  • Maria Kocurowska – psycholog, psychoterapeutka

 

Podczas szkolenia nauczyciele dowiedzą się, czym są: depresja, zespół stresu pourazowego, zaburzenia lękowe, zaburzenia snu, zaburzenia adaptacyjne, a także o konsekwencjach psychologicznych żałoby. Specjaliści fundacji napisali broszurę psychoedukacyjną, którą pedagodzy otrzymają podczas szkolenia w formie pliku pdf. Będzie to kompendium wiedzy napisane przystępnym językiem, na temat najczęstszych trudności psychicznych wśród uczniów – ze szczególnym uwzględnieniem dzieci dotkniętych traumą wojenną.

Nauczyciele dostaną też od Fundacji „Twarze depresji” opis dziesięciu lekcji wychowawczych opartych na psychoedukacji i ćwiczeniach ważnych dla zdrowia psychicznego dzieci. Lekcje są przygotowane z podziałem wiekowym na klasy 1-3, 4-6 i 7-8. Program zaplanowany jest na cały rok, a jedna lekcja będzie przeprowadzana raz w miesiącu. Przez cały miesiąc nauczyciele objęci programem „Twarze depresji dla szkół” będą mogli zadawać pytania i zgłaszać trudności w prowadzeniu zajęć z uczniami, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci z Ukrainy, na adres: szkola@twarzepresji.pl. Pod koniec każdego miesiąca będzie odbywać się spotkanie online dla nauczycieli ze specjalistą fundacji, który odpowie na pytania, które przez cały miesiąc fundacja otrzymała drogą mailową.

Więcej informacji TUTAJ

29 czerwca 2022 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie