Turniej ekologiczny „Ekowyprawa”

23 Maj Turniej ekologiczny „Ekowyprawa”

ZAPROSZENIE

27 maja 2019 roku w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędzie się 3. Międzyprzedszkolny Turniej Badawczy „Ekowyprawa”. W wydarzeniu weźmie udział 45 przedszkolaków z toruńskich przedszkoli. Zapraszamy do przeprowadzenia relacji z turnieju.

Celem Turnieju jest poszerzenie wiedzy i świadomości ekologicznej przedszkolaków, pogłębienie wiadomości o ochronie środowiska i zagrożeniach związanych z działalnością człowieka, kształtowanie u dzieci postaw proekologicznych oraz rozbudzanie zainteresowań badawczych poprzez praktyczne działanie.

Udział w Turnieju to praktyczne działanie dzieci w 15 zabawach badawczych wykorzystujących wiedzę z zakresu ekologii, m.in. czym jest ekologia, jaka jest idea ochrony środowiska, ekologiczny prąd, segregacja śmieci oraz gospodarowania odpadami, sposoby ograniczania emisji zanieczyszczeń, ochrona przyrody w nawiązaniu do siedlisk przyrodniczych oraz miast i wsi, a także podstawy „zero waste”.

Początek wydarzenia zaplanowaliśmy o godz. 9:30.

Informacji w sprawie konkursu udziela Paulina Ładyńska – tel. 56 690 49 90, wew. 513, e-mail: p.ladynska@centrumnowoczesnosci.org.pl.Liczba odwiedzin:

3,061,617