Trwają zapisy do Konkursu Explory!

Trwają zapisy do Konkursu Explory!

Utalentowani i ambitni naukowcy w wieku od 13 do 20 lat mogą już zgłaszać swoje projekty do kolejnej edycji popularnego Konkursu Explory.

Udział w tym konkursie daje możliwość spotkania wybitnych autorytetów ze świata nauki i biznesu oraz zdobycia cennych nagród.

Konkurs Explory został stworzony z myślą o młodych pasjonatach nauki, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania, spotkać inspirujących rówieśników i poznać kulisy pracy badacza. Młode talenty startujące w konkursie mogą prezentować pomysły z różnych dziedzin nauki. Konkurs skierowany jest do osób w wieku 13-20 lat i składa się z trzech etapów: zgłoszenie projektu polegające na wysłaniu formularza online, udział w regionalnych eliminacjach odbywających się w ramach Festiwali Explory oraz finał podczas największego święta nauki i innowacji – Gdynia Explory Week.

Autorzy najlepszych projektów otrzymają wsparcie ze strony ekspertów w zaplanowaniu najbliższych etapów kariery zawodowej, stypendia naukowe na rozwój projektów ufundowane przez Mecenasa Programu Explory Grupę LOTOS i innych partnerów oraz udział w konkursach międzynarodowych. Jednym z nich jest prestiżowy konkurs dla młodych naukowców – Regeneron International Science and Engineering Fair w USA, gdzie karierę naukową rozpoczynało do tej pory aż 27 noblistów.

Więcej informacji znaleźć można na stronie Programu Explory.

 

Źródło: forbot.pl

13 października 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we WłocławkuLiczba odwiedzin:

5,944,514