Trwa Przygrywka

Trwa Przygrywka

Dziś (25 kwietnia) w Toruniu rozpoczęła się III edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Dyplomów i Egzaminów Muzycznych Wyższych Szkół Artystycznych Przygrywka o Nagrodę Marszałka Województwa Piotra Całbeckiego. Organizatorem wydarzenia jest Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny.

Podczas Przygrywki od dziś do piątku (25-27 kwietnia) w obecnej siedzibie Teatru Muzycznego na Rynku Nowomiejskim i Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki wystąpią studenci szkół artystycznych, publicznych i niepublicznych z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Olsztyna, Bydgoszczy i Gdyni, którzy zaprezentują spektakle muzyczne – egzaminy semestralne i dyplomy. Wśród studenckich propozycji znajdą się między innymi spektakle z piosenkami Czesława Niemena, zespołu Lao Che, oparte o Pana Tadeusza Adama Mickiewicza, Małego księcia Antoine de Saint-Exupery’ego i twórczość Juliana Tuwima. Zmagania zainaugurował spektakl Rzuciłem palenie… Kocham Cię… w wykonaniu studentów Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego w Gdyni.

Podczas piątkowej (27 kwietnia) gali finałowej, w czasie której poznamy laureatów Przygrywki, wystąpi Jacek Bończyk. W jego wykonaniu zabrzmią  piosenki Wojciecha Młynarskiego.

W tegorocznej edycji przeglądu spektakle oceniać będzie komisja w składzie: Janusz Grzywacz (kompozytor muzyki do spektakli teatralnych i filmów), Katarzyna Jamróz (aktorka i piosenkarka), Jerzy Satanowski (kompozytor, wokalista, reżyser) oraz Anna Wołek (dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu).

Więcej informacji, w tym program wydarzenia, na stronie Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego, który jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Przygrywkę zainaugurował spektakl “Rzuciłem palenie… Kocham Cię…” w wykonaniu studentów Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego w Gdyni, fot. Szymon Zdziebło/ tarnatoga.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie