TRAKO Dzieciom 2021 – konkurs plastyczny

TRAKO Dzieciom 2021 – konkurs plastyczny

Rada Programowa 14. Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO 2021 zaprasza do udziału w Akcji Charytatywnej TRAKO Dzieciom.

W ramach akcji tradycyjnie odbywa się konkurs plastyczny, którego tematem jest w tym roku “Podróż koleją po Europie”. Organizatorzy serdecznie zapraszają uczennice i uczniów szkół podstawowych, podopiecznych świetlic środowiskowych oraz warsztatów terapii zajęciowej do udziału w tegorocznej edycji.

Finałem konkursu jest aukcja, na którą trafią nagrodzone i wyróżnione prace. Cały dochód z licytacji prac zasili działalność Fundacji Grupy PKP, a wszystkie zebrane środki będą przeznaczone na wsparcie wybranej placówki świadczącej wsparcie psychologiczne lub psychiatryczne dla dzieci i młodzieży. Zamiarem organizatorów jest, aby zebrane środki pomogły rozszerzyć lub wzmocnić świadczoną pomoc, która w aktualnej sytuacji jest niezwykle potrzebna dzieciom i młodzieży borykającym się ze skutkami pandemii.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 24 września, w budynku AMBEREXPO w Gdańsku i będzie poprzedzone przygotowanymi przez Urząd Transportu Kolejowego zajęciami programu pn. Kolejowe ABC poświęconemu bezpieczeństwu.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu TUTAJ

 

4 czerwca 2021 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w BydgoszczyLiczba odwiedzin:

5,837,011