Toruński Festiwal Nauki i Sztuki – wydarzenia w Książnicy Kopernikańskiej

Toruński Festiwal Nauki i Sztuki – wydarzenia w Książnicy Kopernikańskiej

W sobotę, 23 kwietnia 2022 r., w ramach Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki Książnica Kopernikańska w Toruniu poleca:

  • Godz. 11.00–15.00 Elementarze – każdy je pamięta. Wystawa, na której prezentujemy elementarze ze zbiorów Książnicy Kopernikańskiej, również te wydane w Toruniu. Omawiamy metody nauki czytania stosowane w elementarzach, przemiany w strukturze i treści elementarzy oraz rolę ilustracji. Przypominamy najważniejszych wydawców i autorów elementarzy.
  • Godz.13.30–14.30. Warsztaty kaligrafii. Najpierw zaprezentujemy podstawowe zasady sztuki pięknego pisania, a potem będziemy doskonalić je w praktyce. Warto uczyć się kaligrafii – umiejętność pięknego i starannego pisania zachwyci każdego. Odręczne pismo wzbogacone ornamentami i zdobieniami wzbudzi zazdrość wśród znajomych. Warto pamiętać, że jeszcze na początku XX wieku kaligrafia była przedmiotem szkolnym.
  • Godz. 18.00 Do kina nie tylko na film: o przybytkach X Muzy w międzywojennym Toruniu. Gdzie w latach 1920-1939 chodziło się do kina? Ile ich było w Toruniu? Do kogo należały? Jakie filmy były wyświetlane? Na te pytania odpowie Katarzyna Kluczwajd.

 

A jeśli lubicie gry miejskie Książnica zaprasza do udziału w grze Dłutem, pędzlem czy piórem? Wiele dróg – jeden sukces

22 kwietnia 2022 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,035,840