To nie jest tkliwa historia o miłości. Spotkanie z Mariną Hulią

To nie jest tkliwa historia o miłości. Spotkanie z Mariną Hulią

„Recydywista” Mariny Hulii nie jest tkliwą historią o miłości z obowiązkowym happy endem. To opowieść o zrastaniu się z więzieniem i o tęsknocie za wolnością. Autorka napisała ją wspólnie ze Zbigniewem Wojnarowskim, który podczas pobytu w zakładzie karnym pisał o swoich uczuciach, nadziejach i załamaniach. Marina Hulia robiła to samo. Na spotkanie z pisarką zapraszamy w piątek, 7 lutego, o godz. 17.00. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Słowackiego 8. Wstęp jest bezpłatny.


Marina Hulia urodzona (1965) w Czerkasach na Ukrainie, od ponad dwudziestu lat mieszka w Polsce. Laureatka Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” oraz Nagrody Specjalnej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za Nieocenione Zasługi dla Kultury Polskiej a także Nagrody im. Sergio Vieira de Mello za Zasługi dla Pokojowego Współistnienia i Współdziałania Społeczeństw, Religii i Kultur (2005).
Współautorka „Recydywisty” (Centrum Arrupe, 2018) oraz “Dzieci z Dworca Brześć” (Kosmos Kosmos, 2019), książki reporterskiej opisującej historie dzieci i mam, które miesiącami koczowały na białoruskim dworcu, czekając na wyjazd do Polski.

Zbigniew Wojnarowski urodzony (1967) na Lubelszczyźnie. Autor obrazów, które powstawały w więziennych celach. „Recydywista” jest jego debiutem literackim. Obecnie przebywa na wolności i uczy się, jak być wolnym człowiekiem.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie