TKM z Włocławka w gronie najlepszych zespołów w kraju!

TKM Włocławek logo nowe

Drużyna Towarzystwa Koszykówki Młodzieżowej we Włocławku pod opieką trenera Krystiana Kurlapskiego zajęła czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski U13.  Finał Mistrzostw Polski U13 był rozgrywany w Warszawie w formie kilkudniowego turnieju.

W fazie grupowej TKM Włocławek rywalizował w grupie B. Pierwszy mecz – przeciwko MKS-owi Piotrówka Radom – zespół przegrał 56:76. W dwóch kolejnych pokonał Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra 67:54 i KS Korona 1919 Radwansport Kraków 60:54.  W meczu o brąz włocławianie ulegli MKS Piotrówka Radom 58 : 69.

Poza wysoką, czwartą lokatą, zawodnicy TKM-u wywalczyli również nagrody indywidualne. Do pierwszej piątki turnieju nominowano Oliwiera Kucharskiego. Z kolei Alex Pietrzak został uznany za najlepszego zawodnika włocławskiego zespołu.

Rocznik 2009 kolejne Mistrzostwa Polski będzie rozgrywał za dwa lata (w kategorii U15). Trzech młodszych zawodników z obecnego składu będzie rywalizować w kategorii U13 również w przyszłym roku. Jak zapowiada trener, mają stanowić trzon drużyny.

Źródło: tkm.wloclawek.pl, ddwloclawek.pl