Telewizja wspiera edukację

telewizja, zdalne nauczanie

17 Mar Telewizja wspiera edukację

Jak informuje Departament Informacji i Promocji Ministerstwa Edukacji Narodowej, codziennie od dnia 16 marca 2020 roku programy TVP, TVP ABC oraz TVP Kultura będą nadawać programy edukacyjne dostosowane do podstawy programowej. Podjęta inicjatywa ma za zadanie wesprzeć nauczycieli i rodziców w działaniach dydaktyczno-wychowawczych. Ministerstwo zachęca do wykorzystywania nadawanych materiałów w pracy zdalnej z uczniami. W ofercie znajdą się między innymi: bajki, ekranizacje lektur szkolnych, filmy i seriale dokumentalne, archiwalne spektakle dla młodych widzów. Dodatkowo Telewizja Polska w paśmie TVP VOD uruchamia specjalne kolekcje programowe dla dzieci i młodzieży.

Przypominamy również, że Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji, Zespołem GovTech Polska i instytucjami publicznymi przygotowało rekomendacje dotyczące materiałów edukacyjnych do wykorzystania przez nauczycieli i dyrektorów szkół.

Epodreczniki.pl, podręcznik internetowy „Włącz Polskę”, portale edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej czy Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji to strony, które mogą być wykorzystywane do zdalnej pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Więcej informacji na stronie : https://www.gov.pl/web/edukacja/pasma-edukacyjne

 

Fot. PixabayLiczba odwiedzin:

3,055,865