Teatralny rozruch (zgłoszenia do 11 grudnia)

Teatralny rozruch

Teatralny rozruch (zgłoszenia do 11 grudnia)

WOAK w Toruniu zaprasza dzieci w wieku 7-11 lat na cykl zajęć, których uczestnicy będą poznawać różne formy teatru. Teatralny rozruch to wspólna parateatralna, ruchowa, rozwijająca wyobraźnię i kreatywność młodych ludzi zabawa. To także czas spędzony aktywnie na eksperymentowaniu z wyobraźnią i działaniach twórczych. W przestrzeni uwalniającej dziecięcą ekspresję i spontaniczność dzieci z uśmiechem nauczą się współpracy i otwartości na innych.

Wyczarujmy Święta!
14 grudnia krótko przed Świętami Bożego Narodzenia wraz z dziećmi, które tradycyjnie w jedną sobotę miesiąca zawładną WOAK-iem, wyczarujemy świąteczną atmosferę!
Stworzymy zimową historię będącą jednocześnie będzie kartami opowieści w teatrze kamishibai. Wymyślimy muzykę pełną świątecznych akcentów, która stanie się podkładem do teatralnej opowieści. Wywołamy zimę, śnieg i uśmiech, tak by bożonarodzeniowy nastrój udzielił się dorosłym, których zaczarujemy naszą historią.

Cel: Zabawa w teatr – odkrywanie teatralnych i parateatralnych światów. Wykorzystywanie narzędzi pedagogiki teatru. Uwalnianie dziecięcej ekspresji. Stworzenie przestrzeni do rozwijania dziecięcej wyobraźni. Ukazanie, że twórcą może być każdy (także poprzez wiązanie teatru z innymi dziedzinami sztuki).

Program: Gry i zabawy ruchowe, parateatralne ćwiczenia rozwijające wyobraźnię i kreatywność, praca w grupie, zadania na uważność, improwizacja, działania z przedmiotem. Zajęcia prowadzone są metodami aktywnymi, z wykorzystaniem technik teatru wyobraźni oraz inspirujących dźwięków.

Prowadząca: Agnieszka Zakrzewska – pedagożka teatru i animatorka kultury, specjalista ds. teatru w WOAK-u. Ukończyła historię na UMK, pedagogikę teatru przy IT im. Z. Raszewskiego oraz IKP UW, a także Podyplomowe Studia Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży w AST im. St. Wyspiańskiego, Filia we Wrocławiu oraz Policealne Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. Jako aktorka i reżyserka związana była z Teatrem Wróbli oraz teatrem UW. Uczestniczka wielu szkoleń i projektów edukacyjno-artystycznych. Autorka wielu przedsięwzięć kulturalnych. Od lat prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych w każdym wieku.

Cena: 5 zł dziecko. Zgłoszenia on-line.
Płatne na konto: WOAK Toruń – 61 1160 2202 0000 0000 6090 1253

Zajęcia: 9.00-10.30

Warsztaty obejmują 2 godz. dydaktyczne.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu



Liczba odwiedzin:

5,852,333