Teatralny rozruch on-line (15 maja)

04 Maj Teatralny rozruch on-line (15 maja)

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu zaprasza dzieci w wieku 7-11 lat na cykl warsztatów, których uczestnicy będą poznawać różne formy teatru oraz utwierdzą się w przekonaniu, że twórcą może być każdy (bez względu na „warunki” czy umiejętności).

Teatralny rozruch to comiesięczne warsztaty pedagogiczno-⁠teatralne dla dzieci w wieku 7-⁠11 lat. To wspólna parateatralna, ruchowa, rozwijająca kreatywność młodych ludzi zabawa. To także czas spędzony aktywnie na eksperymentowaniu z wyobraźnią i działaniach twórczych. W przestrzeni uwalniającej ekspresję i spontaniczność dzieci z uśmiechem nauczą się współpracy i otwartości na innych. Kształtować będą umiejętność skupienia uwagi, a także wyrażania opinii w szerszym gronie. Podczas zajęć prowadzący inspiruje i prowokuje do działania natomiast dzieci twórczo je wypełniają.

W Międzynarodowy Dzień Rodziny warzywa i owoce z Wami ożywimy! – obiecuje Agnieszka Zakrzewska, prowadząca zajęcia. Czy z kalafiora można zbudować słonia? Z marchewki żyrafę? A z bakłażana hipopotama? Tak powstanie zwierzęca rodzina, a historia dopiero się zaczyna!

Warsztaty pedagogiczno-teatralne prowadzone są metodami aktywnymi, z wykorzystaniem różnych dziedzin sztuki oraz metod m.in. pracy z grupą, dramy, arteterapii, technik teatru wyobraźni.

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Zakrzewska – pedagożka teatru, animatorka kultury, trenerka. Specjalistka ds. teatru w WOAK Toruń. Prowadzi autorskie cykle i pojedyncze warsztaty (również on-line) dla nauczycieli, kadr kultury oraz dla dzieci od lat 3, młodzieży i studentów, dorosłych, seniorów, grup międzypokoleniowych. Udziela konsultacji i innych form merytorycznego wsparcia grupom teatralnym i twórcom indywidualnym. Autorka i koordynatorka licznych przedsięwzięć teatralnych i wydarzeń kulturalnych. Instruktorka grup teatralnych (Scena Kobiet – kobieca grupa teatralno-rozwojowa, Teatr po pracy dla dorosłych w każdym wieku, Laboratorium teatralne dla dzieci od lat 6, grupa teatralna UTW w Toruniu). Realizuje działania wspierające lokalne społeczności. Współautorka projektów Lato w teatrze w Toruniu – instruktorka projektów w Toruniu i Strzelnie. Prowadząc warsztaty pedagogiczno-teatralne, współpracowała z Teatrem im. W. Horzycy, Teatrem Baj Pomorski w Toruniu oraz ze Śląskim Teatrem Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach. Absolwentka pedagogiki teatru (IT, UW), Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży (AST, Filia we Wrocławiu) oraz Policealnego Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. W trakcie certyfikacji 23. Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych w Warszawie.

UWAGA

  • spotkania bezpłatne,
  • spotkanie rozpocznie się 15 maja o 9.30 i potrwa ok 40 min.,
  • liczba miejsc ograniczona; obowiązuje rezerwacja miejsc przez formularz zgłoszeniowy na dole strony organizatora – TUTAJ,
  • na zapisy organizatorzy czekają do piątku 14 maja (do godz. 24.00),
  • spotkania odbędą się na platformie ZOOM (organizatorzy proszą o pobranie aplikacji oraz zainstalowanie jej na komputerze lub telefonie z działającą kamerką i mikrofonem),
  • tuż przed spotkaniem prowadząca prześle e-mailem link do spotkania on-line.

 

Kiedy: 15 maja (sobota), godz. 9:30
Gdzie: platforma Zoom

4 maja 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

4,692,001