Teatr Wielki w Warszawie dla małych i dużych melomanów

Teatr Wielki w Warszawie - Sala Moniuszki, fot. Adrian Grycuk

Teatr Wielki w Warszawie dla małych i dużych melomanów

Już od trzech tygodni większość z nas żyje w izolacji – z dala od współpracowników, znajomych, przyjaciół, a nawet najbliższych krewnych. Wprowadzone niedawno zaostrzenia przepisów, spowodowane rozprzestrzenianiem się koronawirusa, niemal do zera ograniczyły nasze kontakty ze światem zewnętrznym. Dzieci i młodzież uczestniczą w lekcjach online. Dorośli pracują w domach. Nie spotykamy się ze znajomymi i przyjaciółmi,  a co gorsza z naszymi starszymi rodzicami i dziadkami. Nie możemy pójść do biblioteki, wybrać się do muzeum, kina lub teatru.

Aby umożliwić nam i naszym dzieciom kontakt ze sztuką, przeważająca część instytucji kultury przeniosła swoją działalność do świata wirtualnego. Uczynił tak również Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie.

Teatr Wielki nie zapomniał ani o dorosłych, ani o młodych miłośników teatru i muzyki. Na stronie vod.teatrwielki.pl udostępniono nagrania spektakli operowych i baletowych, baśni muzycznej, a także serial animowany na podstawie książki Grzegorza Kasdepkego “Moni i Uszko”, wprowadzający najmłodszych melomanów w zasady teatralnego bon tonu. Znajdziemy tam również prezentacje, wprowadzające w historię Teatru Wielkiego w Warszawie i umożliwiające wirtualny spacer po gmachu teatralnym i po wystawach w Galerii Opera.

Moni i Uszko. Bon ton w teatrze na stronach:

 

Spektakle operowe na stronie – http://vod.teatrwielki.pl/

 

Oprac. Anna Siemińska

Zdjęcie gł.: Teatr Wielki w Warszawie – Sala Moniuszki, fot. Adrian Grycuk. Źródło: Wikimedia Commons (domena publiczna)

 

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,852,616