Teatr „Baj Pomorski” w Toruniu w czasie kwarantanny

Spektakl Robinson Crusoe

Teatr „Baj Pomorski” w Toruniu w czasie kwarantanny

Teatr „Baj Pomorski” w Toruniu, podobnie jak większość instytucji kultury, 12 marca musiał zawiesić swoją działalność. I podobnie jak większość placówek kulturalnych postanowił przenieść swoją aktywność do świata wirtualnego. Teatr będzie komunikował się ze swoimi widzami za pośrednictwem mediów społecznościowych – Facebooka, Instagrama oraz poprzez swój kanał na YouTube.

Już 23 marca na kanale YouTube zamieszczony został krótki film z udziałem dyrektora Baja Pomorskiego – Zbigniewa Lisowskiego, który obiecał internautom fantastyczną podróż po teatrze, w czasie której będzie można zobaczyć miejsca dostępne tylko dla pracowników – m.in. pomieszczenie zamieszkiwane przez lalki występujące w przedstawieniach.

Zob. link do filmiku

W mediach społecznościowych będzie można obejrzeć filmy, w których toruńscy aktorzy, a wśród nich sam dyrektor Baja, będą czytali bajki i krótkie utwory literackie. W sieci pojawią się też transmisje cyklu warsztatów logopedycznych prowadzonych przez Martę Parfieniuk-Białowicz oraz inne nagrania przygotowane przez poszczególnych członków zespołu aktorskiego.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru na kanale YouTube zostanie udostępniony spektakl „Robinson Crusoe” w reżyserii Zbigniewa Lisowskiego. Będzie go można oglądać od 27 marca od godz. 9.00 do 29 marca do godz. 12.00.

Warto nadmienić, że już wcześniej Baj Pomorski wystąpił z podobną inicjatywą. Przedstawienie „Jaś i Małgosia” w reżyserii Zbigniewa Lisowskiego obejrzało na YouTubie aż 5000 widzów.

Toruński teatr zamierza również częściej prezentować materiały archiwalne – zdjęcia ze spektakli czy fragmenty kronik, przybliżające dzieje Baja Pomorskiego. Będą się one ukazywały w ramach znanego już wszystkim cyklu Z „Bajowej” historii.

Co pewien czas na Facebooku pojawią się także utwory muzyczne z granych w Baju przedstawień, wywiady z aktorami czy materiały o charakterze edukacyjno-interaktywnym.

Teatr Baj Pomorski zachęca do regularnego odwiedzania podanych niżej adresów:

https://www.facebook.com/bajpomorski/

https://www.instagram.com/teatrbajpomorski/

https://www.youtube.com/user/bajpomorski

Oprac. Anna Siemińska

Fot. Spektakl “Robinson Crusoe” (Teatr “Baj Pomorski” w Toruniu)

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,138,988