Targi edukacyjne BETT

Targi edukacyjne BETT

Pod koniec stycznia 2018 r. odbyły się w Londynie międzynarodowe targi edukacyjne BETT. Ta coroczna impreza organizowana jest już od 1985 roku i przyciąga zainteresowanych ze wszystkich stron świata. Dwie nasze konsultantki Marzenna Wierzbicka i Katarzyna Stalkowska miały okazję zarówno zapoznać się z ofertami prezentowanymi na targach, jak i wysłuchać wielu interesujących wystąpień organizatorów, w tym takich gigantów jak Google, Microsoft i Apple. Wśród najczęściej prezentowanych nowinek technicznych były: tablice multimedialne nowej generacji, pokoje multisensoryczne i okulary VR promujące wirtualne spacery. Na szczególną uwagę zasługuje ogrom pomocy dydaktycznych do nauki kodowania i programowania: klocki, roboty, zabawki, plansze, książki, narzędzia, etc. Nie zabrakło jednak bardziej tradycyjnych elementów, takich jak drewniane zabawki dla przedszkolaków, czasopisma dla nauczycieli (w formie papierowej!) czy książki. Promowano niezwykle interesujące aplikacje i programy komputerowe do zastosowania na każdym etapie nauki dla każdego przedmiotu. Ogromne wrażenie robiły również stacje przyrodnicze, badawcze, doświadczalne, fizyczne i chemiczne. Wszystkie te cuda techniki miały jeden cel – zmotywować ucznia do nauki, zachęcić do poznawania otaczającego go świata.

Choć na targach królowały nowoczesne technologie, można było usłyszeć wiele głosów podkreślających wartości umiejętności miękkich, kładących nacisk na pracę zespołową. Nie zapominano także o bezpieczeństwie w sieci, jak i o szeroko rozumianej bezpiecznej i przyjaznej szkole, proponując rozwiązania dla dyrektorów szkół.

Obecność naszych przedstawicieli w Londynie była okazją do odwiedzenia grobów polskich lotników na cmentarzu w Newark i złożenia wieńca na grobie prezydenta RP na uchodźstwie Władysława Raczkiewicza.

Jak zawsze przy okazji wizyt nie mogło zabraknąć części kulturalnej – grupie delegatów udało się zwiedzić Tower of London i National Gallery.

Katarzyna Stalkowska

www.kpcen-torun.edu.pl/news/view/1543

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6640737