Tak było na gali podsumowującej ROK POLI NEGRI

Tak było na gali podsumowującej ROK POLI NEGRI

Kujawsko-Pomorskie Centrum Nauczycieli we Włocławku

Na gali „Pola Negri w roli głównej”, która odbyła się 12 stycznia 2023 r. w Teatrze Impresaryjnym we Włocławku, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli podsumowało twórcze aktywności uczniów, nauczycieli i mieszkańców naszego regionu, jakie miały miejsce w ROKU POLI NEGRI.

Bogaty w artystyczne prezentacje program wydarzenia był odbiciem wszechstronnie utalentowanej gwiazdy światowego kina, urodzonej w Lipnie. Podziękowania za kreatywność i zaangażowanie w upamiętnienie oraz popularyzację postaci aktorki wręczyli wykonawcom i podmiotom organizacyjnym Sławomir Kopyść, członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz dyrektor Centrum, Grażyna Troszyńska.

W gali podsumowującej ROK POLI NEGRI w Województwie Kujawsko-Pomorskim udział wzięli samorządowcy miast i gmin naszego regionu, uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy szkół, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz instytucji kultury, a także seniorzy.
Gościem specjalnym był Mariusz Kotowski z Austin w Teksasie, który jest autorem książek o Poli Negri oraz filmu dokumentalnego „Pola Negri. Życie jest snem w kinie”.

 

 

16 stycznia 2023 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we WłocławkuLiczba odwiedzin:

6,054,558