Tajemnice myślenia matematycznego. Dlaczego nie wszystkie dzieci lubią matematykę?

Tajemnice myślenia matematycznego. Dlaczego nie wszystkie dzieci lubią matematykę?

CKU ODiDZN w Grudziądzu

Ośrodek Doskonalenia i Doradztwa Zawodowego Nauczycieli w Grudziądzu zaprasza nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, nauczycieli matematyki i pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych na konferencję poświęconą problemom nauczania matematyki.

Zgłoszenia (podanie imienia, nazwiska i pełnej nazwy szkoły oraz numeru telefonu kontaktowego) należy przesyłać na adres e-mail: sekretariat@odn-grudziadz.edu.pl do 17 stycznia 2020 roku do godz. 12.00.

Termin i miejsce konferencji: 21 stycznia 2020 roku godz. 14.00-16.00 – aula Centrum Kształcenia Ustawicznego ODiDZN w Grudziądzu,  ul. Legionów 2.  Rejestracja uczestników w godz.: 13.00-14.00.

Program:

Czym jest dyskalkulia, jakie są jej przyczyny i skutki oraz co wiemy o propozycjach metod terapii? – dr Małgorzata Gut – biolog i psycholog; pracuje naukowo i jest wykładowcą w Instytucie Psychologii UMK w Toruniu; jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół takich zagadnień jak lateralizacja, zależności numeryczno-przestrzenne i umysłowe reprezentacje liczb u dzieci i dorosłych.

Czy matematyka może być pasją? – Agnieszka Ważny – wykładowca akademicki, z wykształcenia chemik kwantowy, informatyk, grafik komputerowy, pedagog, od ponad 16 lat fascynuje się zarówno neurometodyką, jak i badaniem koncepcji „przepływu” tzw. stanów FLOW (zarówno w biznesie, jak i edukacji) oraz zastosowaniem nowych technologii w nauczaniu, coach, trener biznesu i rozwoju osobistego, założycielka Fundacji “Ważna Edukacja” i Laboratorium Twórczej Edukacji „Ściśle Fajne”.

Fot.: pixabay.com

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w BydgoszczyLiczba odwiedzin:

6,139,272