Szlakiem włocławskich fabryk i Włocławski Plener Filmowy

Szlakiem włocławskich fabryk i Włocławski Plener Filmowy

       Teatr Impresaryjny we Włocławku

W piątek 10 września 2021 r. o godz. 17.00 rozpocznie się spacer „Szlakiem włocławskich fabryk” wspólnie z dr. Tomaszem Dzikim, historykiem i znawcą dziejów Włocławka. Start: róg ulic Kościuszki i Pułaskiego.

Po spacerze, od godz. 20.00 na skwerze przed Teatrem Impresaryjnym im. Włodzimierza Gniazdowskiego zagości kolejne kino w ramach Włocławskiego Pleneru Filmowego. Będzie można obejrzeć film pt. “Winni” (2018), reż. Gustava Möllera. To trzymający w napięciu do ostatniej minuty thriller, który stał się sensacją festiwali w Sundance i Rotterdamie.  Film dostał 13 nagród i 12 nominacji, prezentowany w ramach festiwalu Nowe Horyzonty vod i Camerimage (nagroda za Najlepszy debiut reżyserski 2018).

Po głównym seansie odbędzie się kilkunastominutowy pokaz wspomnień filmowych pt. “Nasze kina we Włocławku” (2021), czyli kinowe historie powstałe dzięki opowieściom kilkunastu osób z Włocławka i okolic. Organizatorzy zapraszają do podróży do przeszłości i wspomnień o włocławskich kinach: Bałtyk, Polonia, Słońce, DKF „Ceramik”, jak i przedwojenne Apollo, Sfinks, Fotoplastikon, Nowości (później Corso).

Projekt realizuje Fundacja Ari Ari we współpracy z Dyskusyjnym Klubem Filmowym „Ósemka” z Włocławka, wspierany przez Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku.  Projekt jest współfinansowany ze środków otrzymanych od GMINY MIASTO WŁOCŁAWEK oraz w ramach programu Patriotyzm Jutra realizowanego przez Muzeum Historii Polski, wspieranego przez MKDNiS.

 

Źródło: wloclawek.pl

Graf. .facebook.com/FundacjaAriAri

10 września 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,578,974