Szkolny obiad w czasie epidemii

Szkolny obiad w czasie epidemii

SzkolnyObiad to akcja wymyślona, by wspomóc dzieci, które często jedyny posiłek jadły w szkole. W czasie epidemii dostaną paczki żywnościowe.

– Paczki są przygotowywane przez markety spożywcze online. Do PCK w Bydgoszczy trafiają już gotowe paczki – wszystko ze względów bezpieczeństwa – mówi Patryk Wolski, organizator akcji. – Następnie przy zachowaniu szczególnej ostrożności (maseczki, rękawiczki, żel antybakteryjny) są dowożone pod drzwi osób potrzebujących. Zaczęliśmy od rodzin wielodzietnych z Nowego Dworu koło Bydgoszczy. Dziś paczki dostaną rodziny z Trzebcza Szlacheckiego i Bydgoszczy. Potrzebujących jest coraz więcej, gdyż szkoły zostały zamknięte do odwołania, dodatkowo zbliża się czas świąt – dodaje.

Akcja nie polega na dostarczaniu codziennych posiłków, tylko bezpiecznych paczek żywnościowych, które zostawiane są pod drzwiami osób najbardziej potrzebujących. Paczki przygotowywane są przez firmy zewnętrzne – markety spożywcze online.

– Wybrałem paczki, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na koronawirusa. Zawartość jednej paczki to zapas żywności na 5 dni! Ponad 50 paczek już trafiło do najbardziej potrzebujących rodzin z Bydgoszczy i okolic. Szykujemy kolejne – mówi pomysłodawca i organizator akcji Patryk Wolski.

Do akcji #SzkolnyObiad codziennie przyłączają się nowe osoby, wpłacając pieniądze na specjalne konto na portalu www.zrzutka.pl/szkolnyobiad

Zebrano już ponad 22 tysiące złotych, która przekłada się na realną pomoc dla setek rodzin.

Gwiazdy szklanego ekranu również pomagają, między innymi: Ewa Drzyzga, Olivier Janiak, Anita Sokołowska, Joanna Jabłczyńska, Rafał Maślak, Beata Sadowska, Karol “Blowek” Gązwa, Małgorzata Socha.

Informacja na stronie bydgoszcz.pl

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w BydgoszczyLiczba odwiedzin:

6,139,008