Święto Pieczonego Ziemniaka

Walny Teatr Noe

Święto Pieczonego Ziemniaka

Fundacja Kultury Pozytywka logo

25 września 2021 (sobota) w Nowym Dąbiu, na boisku do piłki nożnej – odbędzie się ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA organizowane przez Niepubliczną Szkołę Podstawową w Nowym Dąbiu oraz Fundację Kultury Pozytywka, w ramach projektu Wieś Pełna Kultury. Startujemy o godzinie 14:30. Święto to jest coroczną tradycją wsi Nowe Dąbie. Zapraszamy wszystkich serdecznie!

W programie przewidziane są m.in.

– niezwykłe widowisko familijne – Walny Teatr – ,,Noe” (godzina 15:00);

– gry i zabawy rodzinne, animacje dla dzieci;

– strefa dmuchańców (dzięki wsparciu Gminy Łabiszyn) – od godziny 17:00;

– wielkie bańki mydlane, malowanie na folii, klocki XXL;

– ognisko z pieczonymi ziemniakami;

– loteria fantowa z super nagrodami!

– pyszne przekąski, kiełbaski i ciasta.

Wydarzenie z udziałem publiczności. Walny Teatr ,,Noe” to spektakl o dyrygencie. Staje on przed zadaniem poprowadzenia koncertu z partytury „Potop”. Niestety Orkiestra przerażona zapisem treści koncertu ucieka. Dyrygent zostaje sam z instrumentami i rozczarowaną publicznością. Sprowokowany sytuacją sam staje się instrumentalistą. Zaczyna używać instrumentów, których dźwięki i słowa wskazują na zbliżający się nieuchronnie koniec. Dyrygent próbuje ten koniec powstrzymać, odwlec w czasie używając różnych forteli. Tworząc na żywo i historię i muzykę. Publiczność, zostaje wciągnięta do zabawy w odwlekanie końca. Do czasu, kiedy Dyrygent – Noe nie wsiada na Arkę – zaczyna koncert wraz z wybranymi przez siebie widzami. Koncert dobiega końca. Noe staje przed dylematem,…wysadza na ląd żonę i zwierzęta i płynie dalej.

WIEŚ PEŁNA KULTURY

Projekt Wieś Pełna Kultury zakłada różnorodne działania kulturalne na terenie gminy Łabiszyn w okresie lipiec – październik 2021. Przez cztery miesiące we wsiach Nowe Dąbie, Jeżewice oraz Rzywno organizowane będą wydarzenia kulturalne dla dzieci i dorosłych. W programie pojawią się między innymi: spektakle teatralne, koncerty, spotkania z bajarzami przy ognisku, kino pod chmurką, warsztaty, zabawy, konkursy oraz wspólne wyprawy.

Pragniemy wykorzystać potencjał oraz zaangażowanie mieszkańców tego niewielkiego obszaru wiejskiego, aby wspólnie animować lokalną społeczność do działań kulturalnych, organizując wartościowe wydarzenia skupiające publiczność z całej gminy. Kluczową kwestią w naszym projekcie jest oddolność działań oraz reagowanie na zapotrzebowanie mieszkańców. Planujemy połączyć zaangażowanie mieszkańców w życie lokalne z umożliwieniem dostępu do ciekawych wydarzeń kulturalnych.

Celem projektu jest maksymalne zaangażowanie mieszkańców w życie wsi oraz zachęcanie do aktywnego działania.

Strona projektu na FB:
https://www.facebook.com/wiespelnakultury

Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Kultury Pozytywka we współpracy z Burmistrzem Łabiszyna Jackiem Idzi Kaczmarkiem, Niepubliczną Szkołą Podstawową i Przedszkolem w Nowym Dąbiu, Sołtysem Nowego Dąbia oraz Łabiszyńskim Domem Kultury.

Projekt Wieś Pełna Kultury jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach Programu Kultura Dostępna.

Operatorem Programu jest Narodowe Centrum Kultury

Partnerzy:

Sołtys Nowego Dąbia

22 września 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,737,184