Światy Wymyślone – wystawa w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu

Światy Wymyślone – wystawa w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu

Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu oraz Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Turznie zapraszają na otwarcie wystawy prac plastycznych dwojga wychowanków SP w Turznie, które odbędzie się 8 stycznia 2019 r. (wtorek) o godz. 11.30 w sali wystawowej Biblioteki przy ul. Dąbrowskiego 4 w Toruniu.

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace wykonane ołówkiem, długopisem oraz grafiki komputerowe.

Luiza Osowska, lat 14 – uczennica VIII kl. Fascynuje się rysowaniem się już od najmłodszych lat. Rysowanie pozwala jej wyrażać uczucia i jest odskocznią od codziennego życia. Interesuje się sztuką, fotografiką, grafiką komputerową oraz muzyką i podróżami.

Radosław Osiński, lat 20 – absolwent Gimnazjum w Turznie. Obecnie uczy się w CKU w Toruniu na kierunku fototechnik/fotograf. Tworzy od dziecka, rysuje „na wszystkim na czym może zostawić ślad ołówka i innych narzędzi piśmienniczych”. Interesuje się sztuką i tatuażem oraz muzyką reggae i hip hop.

Wystawie towarzyszyła będzie prezentacja księgozbioru Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu dotyczącego rozwijania zainteresowań oraz pasji dzieci i młodzieży.

Inicjatorką wystawy jest pani Anna Cenkała, nauczyciel bibliotekarz SP w Turznie.

Wystawa będzie czynna od 8 do 26 stycznia 2019 r. w godzinach otwarcia Biblioteki. Wstęp wolny.

Więcej informacji na stronie http://www.bptorun.edu.pl/

Oprac.
Agnieszka Miranowska
Wydział Udostępniania Zbiorów
Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

grafika komputerowa Luizy Osowskiej

grafika komputerowa         Luizy Osowskiej

 

Fot. główna: praca Radosława Osińskiego

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6666076