Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

KPCEN Włocławek

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Coroczna kampania Polska na niebiesko ma celu przypominanie i zrozumienie potrzeb ludzi ze spektrum autyzmu. Autyzm dotyka coraz więcej osób i objawia się odmiennymi od typowych zachowaniami – np. w wyrażaniu emocji czy sposobie komunikacji. Aby skutecznie wspierać dzieci i młodzież w rozwoju, ważne jest wczesne rozpoznanie symptomów i objawów autyzmu, a co za tym idzie wdrożenie adekwatnych terapii poprawiających jakość ich życia.

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku w ciągu całego roku organizuje wiele różnych form doskonalenia, propagujących wiedzę w tym obszarze,  wspomagając jednocześnie warsztat pracy pedagogów. Już 10 kwietnia zapraszamy nauczycieli i wychowawców na warsztaty online ze specjalistą Praca z uczniem z autyzmem w szkole – jak wspierać ucznia, nauczyciela i rodzica?  Szczegółowy program znajduje się TU.

Zachęcamy również do korzystania z bogatych zbiorów Biblioteki Pedagogicznej, posiadającej w swych zasobach wiele publikacji na temat spektrum zaburzeń autystycznych. Polecamy jedną z publikacji „Autyzm w czasie pandemii : wskazówki i uwagi ekspertów, jak radzić sobie w trudnym czasie”

W Europie żyje ok. 5 milionów osób z autyzmem, dla których każda zmiana społecznej świadomości ma bardzo duże znaczenie. Pamiętajmy o tym każdego dnia, że inne postrzeganie świata zasługuje na nasze zrozumienie i wsparcie.

 

31 marca 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,750,465