Stypendia marszałka 2017

Stypendia marszałka 2017

Uroczyste wręczenie stypendiów marszałka województwa 73 uczniom liceów i techników z regionu odbędzie się w środę (29 listopada) w toruńskim Planetarium. Wkrótce poznamy także wyniki naborów w dwóch unijnych projektach stypendialnych – „Prymus Kujaw i Pomorza” oraz „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza” – w ramach których marszałkowskie wsparcie otrzyma ponad 2 tysiące uzdolnionych uczniów.

– W Kujawsko-Pomorskiem od lat wspieramy finansowo uzdolnioną młodzież, korzystając ze środków z budżetu województwa oraz przygotowując duże projekty stypendialne finansowane ze środków unijnych. Mamy nadzieję, że taka zachęta będzie dla młodzieży motywacją do  pracy i bodźcem do osobistego rozwoju. Duża w tym rola rodziców i pedagogów, którzy wspierają postępy młodych ludzi – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

W ramach dorocznej marszałkowskiej pomocy stypendialnej dla uczniów dziennych liceów i techników zarząd województwa przyznał 73 stypendia na rok szkolny 2017/2018. Kandydatów do stypendiów zgłaszały starostwa powiatowe i miasta na prawach powiatu. Wsparcie z budżetu województwa trafi do uczniów, którzy osiągają dobre wyniki w nauce, preferencje mieli między innymi mieszkańcy mniejszych miejscowości. Wysokość pomocy to 300 złotych miesięcznie na okres 10 miesięcy (od września 2017 roku do czerwca 2018 roku). Uroczyste wręczenie stypendiów odbędzie się 29 listopada w toruńskim Planetarium.

Lista stypendystów

Wkrótce ogłoszona zostanie także lista stypendystów, którzy otrzymają wsparcie w ramach marszałkowskich projektów finansowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

  • „Prymus Pomorza i Kujaw” – w roku szkolnym 2017/2018 wsparcie otrzyma 1,5 tysiąca uzdolnionych uczniów klas 7. szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych, liceów, techników, zasadniczych szkół zawodowych i szkół branżowych. Wysokość stypendium to trzysta złotych miesięcznie (wypłacane przez dziesięć miesięcy – w sumie 3 tysiące złotych). Nabór wniosków odbył się we wrześniu. WIĘCEJ.
  • Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza” – w roku szkolnym 2017/2018 ze wsparcia skorzysta 622 uczniów, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce przedmiotów zawodowych. Oddzielne pule stypendiów zarezerwowano dla uczniów techników oraz zasadniczych szkół zawodowych. Wysokość stypendium to od 200 do 500 złotych miesięcznie przyznawane na okres 10 miesięcy. Najwyższy poziom stypendium to łącznie aż 5 tysięcy złotych. Nabór wniosków odbył się w październiku. WIĘCEJ.

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Mikołaj Kuras

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6666315