Studio Salonik: Zbigniew Filipiak (1 maja)

Studio Salonik grafika

Studio Salonik: Zbigniew Filipiak (1 maja)

Dwór Artusa - logo

W kolejnym odcinku na artusowej kanapie w Studio Salonik zasiądzie Zbyszek Filipiak – Prezes Toruńskich Spacerów Fotograficznych. W szczerej rozmowie Łukasz Wudarski porozmawia z nim o sztuce fotografii – na jakie przeszkody i wyzwania trafia w dzisiejszych czasach, o inspirowaniu się przy wykonywaniu zdjęć klasycznym malarstwem oraz o pozafotograficznych, w tym muzycznych pasjach artusowego gościa.

Zbyszek Filipiak jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, współautorem spotkań artystycznych Galeria Wizji, łączących poezję i fotografię, współzałożycielem Toruńskiej Grupy Fotograficznej (2007-2009) oraz Prezesem Stowarzyszenia Toruńskie Spacery Fotograficzne (od 2010 roku). Artysta pracuje zarówno na błonach fotograficznych – średnio i małoobrazkowych – jak i cyfrowo. Prowadzi warsztaty z zakresu portretu oraz wykłady upowszechniające historię fotografii. Jest laureatem nagrody Kulturalny krawat (grudzień 2012) za osobowość kulturalną miasta, przyznany w głosowaniu internautów zorganizowanym przez portal Kulturalny Toruń.

Transmisja wydarzenia dostępna będzie bezpłatnie na Facebooku, YouTube i Spotify Dworu Artusa w dniu wydarzenia o godz. 20:00, a także po jej zakończeniu na artusowych profilach bez ograniczeń

Prowadzący: Łukasz Wudarski
Kiedy: 01.05.2021 (sobota), godz. 20:00
Gdzie: YouTube, Facebook i Spotify Dworu Artusa

Wstęp wolny!

26 kwietnia 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,749,878