Studio Salonik: Gość specjalny Żaneta Chłostowska-Szwaczka (8 maja)

Studio Salonik grafika

Studio Salonik: Gość specjalny Żaneta Chłostowska-Szwaczka (8 maja)

Dwór Artusa - logo

Jak wygląda codzienne życie i praca artystów i artystek współpracujących z Dworem Artusa? Z czego czerpią inspirację oraz jaką symbolikę wiążą ze swoimi dziełami? Tego… i więcej możecie dowiedzieć się z artusowych zakulisowych rozmów – wprost ze Studia Salonik!

Tym razem w nowym artusowym cyklu, który możecie oglądać na laptopie, smartfonie lub słuchać w aucie, jak podcast – na luzie, Łukasz Wudarski porozmawia z Żanetą Chłostowską-Szwaczką o sztuce, filozofii, nauce, popkulturze, sporcie, filmach i serialach, a nawet… o codziennym życiu.

Żaneta Chłostowska-Szwaczka jest autorką wystawy WO-MAN, która pojawi się w maju w Galerii Muz przy ul. Podmurnej. Wystawa jest sugestywną próbą ukazania problemów, z jakimi ciągle jeszcze borykają się kobiety – kobieta traktowana jest jako trochę inny człowiek. Łukasz Wudarski porozmawia z autorką o stereotypach kulturowych, a także poglądach przydzielających role w społeczeństwie. Wspólnie skupią się na tych, które mogą krzywdzić kobiety i marnować ich potencjał – dyskryminując je ze względu na płeć – niezależnie od posiadanych kompetencji czy umiejętności.

Rozmowę z gościem poprowadzi Łukasz Wudarski.

Transmisja wydarzenia dostępna będzie bezpłatnie na Facebooku, YouTube i Spotify Dworu Artusa w dniu wydarzenia o godz. 12:00, a także po jej zakończeniu na artusowych profilach bez ograniczeń

Kiedy: 08.05.2021 (sobota), godz. 12:00
Gdzie: YouTube, Facebook i Spotify Dworu Artusa

Wstęp wolny!

30 kwietnia 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,749,910