Strony/Struny – nowa przestrzeń dla muzyki i literatury

Strony/Struny – nowa przestrzeń dla muzyki i literatury

Ruszył nowy projekt Miejskiego Centrum Kultury, który w wyjątkowy sposób łączy literaturę i muzykę graną na żywo. Do kompozycji instrumentalnych czytane są ważne teksty polskiej literatury współczesnej. 13 sierpnia kolejny live session z Biszem.

W pierwszych sesjach nagraniowych udział bierze bydgoski zespół B.O.K z Biszem na czele, wykorzystując materiał z płyt “Wilk Chodnikowy”, “Labirynt Babel” i “Symetria”. Z kolei wśród czytanych fragmentów książek znajdą się utwory m. in. Olgi Tokarczuk, Stanisława Brzozowskiego czy Zygmunta Baumana. Całość stworzy nowatorską formę słuchowiska na żywo, w którym muzyka oddziaływać będzie na literaturę, a słowo na dźwięki.

Projekt ma na celu promocję muzyki instrumentalnej i czytelnictwa, ale ważną jego częścią jest także poruszana tematyka. Artyści, poprzez odpowiedni dobór fragmentów literackich chcą zwrócić uwagę na ważne problemy współczesnego świata, m.in. problem konsumpcyjnej kultury, wykluczenia społecznego czy pułapek cyfrowej rzeczywistości.

Wszystkie nagrania realizowane będą w bydgoskim A/V Studio w Miejskim Centrum Kultury, a wyprodukowane muzyczne spektakle umieszczone zostaną bezpłatnie na szeroko dostępnych platformach internetowych.

Najbliższy, trzeci już live session z Biszem – 13 sierpnia o godz. 20:30. Transmisję na żywo znajdziecie na stronie wydarzenia na facebooku, link TUTAJ.

Informacja: www.bydgoszcz.pl
Fot. www.bydgoszcz.pl

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6646261