Stratosferyczne eksperymentowanie

miniSAT

Stratosferyczne eksperymentowanie

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Fundacja Copernicus Project zapraszają do wzięcia udziału w stratosferycznym eksperymencie. Akcja jest skierowana do uczniów szkół, studentów i zespołów indywidualnych.

W ramach projektu “Near Space: Above and Beyond” finansowanego ze środków Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego – 18 października 2019 roku sprzed Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy wystartuje balon stratosferyczny, który wyniesie na wysokość kilkunastu kilometrów eksperymenty przygotowane przez uczestników projektu „#miniSAT2019”.

– Celem tego przedsięwzięcia jest bezpośrednie zaangażowanie uczniów, studentów, mieszkańców Torunia (i nie tylko) w badanie przestrzeni kosmicznej. Udział w akcji jest bezpłatny, wymaga jednak zaangażowania i opracowania koncepcji przeprowadzenia doświadczenia w przestrzeni kosmicznej. Podczas ubiegłorocznej konferencji zostało zgłoszonych blisko 70 eksperymentów – mówi Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy.

Aby wziąć udział w #miniSAT2019, trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie internetowej centrum nauki. Jeśli w projekt będzie zaangażowana klasa lub inna grupa, konieczne będzie podanie jednego nazwiska osoby kontaktowej reprezentującej całą grupę. Eksperyment należy przygotować w kapsułce po jajku z niespodzianką. – Nie wysyłamy w kosmos zwierząt ani insektów. Nie dopuszczamy spalania i innych reakcji chemicznych w trakcie lotu. Wszelkie płyny powinny być zabezpieczone w odpowiedni sposób – zaznacza Marcin Centkowski.

Formularz zgłoszeniowy oraz informacje techniczne związane z przygotowaniem doświadczeń są dostępne na stronie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,844,922